На суді нерідко зустрічаються випадки, коли одного крадія можуть відправити за грати, інший лише заплатить штраф. Це залежить від суми, на яку скоєно порушення. Цю суму визначають, встановлюючи межу між адміністративним і кримінальним правопорушеннями. Згідно з підрахунками, у 2023 році вона становить 268 гривень 40 копійок.
Викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Щоб встановити межу між дрібним викраденням чужого майна та таємним викраденням чужого майна (крадіжкою), необхідно розрахувати неоподаткований мінімум доходів громадян. Сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги
Соціальна пільга дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 гривні. Тому соціальна пільга дорівнює 1342 гривні (50% від прожиткового мінімуму для працездатної особи).
Отже, викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 268 гривень 40 копійок (0,2 від 50% 2684 гривень). Якщо вартість викраденого майна перевищує 268 гривень 40 копійок, за таке правопорушення настає кримінальна відповідальність.
За інформацією пресслужби Придніпровського районного суду
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram