Контролери з планшетами: на Черкащині запроваджують нову систему передання показів за електроенергію

12 лютого 2019, 15:47

 

Контролери з планшетами: на Черкащині запроваджують нову систему передання показів за електроенергію

Фото: з мережі

Контролери тепер можуть не їздити щомісяця до РЕМу, аби передати показники, а просто ввести їх до спеціальної програми на планшеті. Таку систему віддаленого доступу вже запровадили у трьох районах Черкащини.

Про це під час прес-конференції повідомив директор з інформаційних технологій та зв'язку Олексій Шевченко.

У програмі є дані про борги споживача, покази його лічильника за останні чотири роки, адреса та особисті дані. Також контролер може детальніше дізнатися про пломби та номер лічильника. Ця інформація спрощує роботу працівника. До того ж, у системі чітко видно, яким способом передані показники, і потім можна відслідкувати, де саме виникла проблема у конкретного абонента.

- У майбутньому цей проект розповсюдиться і на юридичних абонентів. Система віддаленого доступу допоможе швидше надавати послуги споживачам електроенергії особливо в сільській місцевості, - додав Олексій Шевченко.

На фото контролер Ірина, яка показує, як користуватися планшетом із системою віддаленого доступу

Крім того, це спрощує роботу контролерів, оскільки вони також живуть у різних куточках, сільській місцевості тощо, і їм не потрібно йти до РЕМу, аби передати зібрані показники. Контролер на планшеті має схему обходу і туди ж записує дані лічильників споживачів, які автоматично передаються до району електричних мереж. Водночас завдяки технології віддаленого доступу в «Черкасиобленерго» можуть відслідковувати траєкторію руху контролерів та обсяг виконаних робіт.

- Наразі лише три райони Черкащини запровадили цю систему. Для того, щоб поширити її далі, потрібно придбати близько 400 планшетів для інших 19 РЕМів, - розповів Шевченко.

Контролери з планшетами: на Черкащині запроваджують нову систему передання показів за електроенергію

Система віддаленого доступу досить проста у використанні. Працівнику потрібно лише ввести логін і пароль, а далі все на інтуїтивному рівні.

- Хоча виникали проблеми із комп’ютерною грамотністю деяких працівників, тому їм доводилося трохи практикуватися. Після запровадження системи контролери, які раніше й не знали про способи передання показників віддалено через інтернет, тепер проінформовані і далі поширюють інформацію до споживачів, - додав Олексій Шевченко.

Також він повідомив, що передання показників лічильника через інтернет значно оптимізує роботу підприємства. Так, щомісяця відбувається приріст близько п’яти тисяч абонентів, які передають покази лічильника самостійно за допомогою сайту чи вайберу, а загалом на Черкащині понад 600 тисяч абонентів.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору