Контрабанді лісу – бути? Кому це вигідно?

16 серпня 2018, 12:52

Президент Порошенко ветував закон, який мав перешкодити незаконній вирубці українських лісів. Радикальна партія Олега Ляшка переконана, що таким чином влада підігрує контрабандистам. Лідер РПЛ Олег Ляшко заявив, що його команда подолає вето Президента.

Черкаські депутати від Радикальної партії звертаються до місцевих рад з проханням висловити підтримку законопроекту №5495 і подолати вето Президента. Голова Черкаської територіальної організації РПЛ Іван Полудень пояснив, що законопроект, про який ідеться, має особливе значення для держави. Він має на меті припинити контрабанду українського лісу до ЄС, зберегти робочі місця та забезпечити екологічну безпеку країні.

- Вето Президента на закон про боротьбу з контрабандою лісу-кругляку № 5495 викликало жваве обговорення на засіданні бюро Черкаської територіальної організації РПЛ, - коментує Іван Полудень.  - Так ми ніколи не припинимо вирубку українських лісів, та і надалі будемо втридороги купувати меблі іноземного виробництва, зроблені з української сировини. Деревину треба обробляти на Україні. До прикладу, працівники Руськополянського меблевого комбінату у Черкаському районі виготовляють такі красиві та якісні стільці, що їх продають за кордоном. Підприємство залучає іноземні інвестиції та дає робочі місця селянам. Оце приклад!  І таких підприємств  на Черкащині має бути в десятки разів більше, - пояснив Іван Полудень.

Українські ліси вивозять як «дрова»

Україна перебуває у стані екологічної катастрофи через масове винищення лісів. Тільки за 2017 рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 мільйон кубометрів української деревини. Але ви спитаєте, чому ліс вивозять саме під виглядом дров? Контрабандисти вимушені якось обходити запроваджений у 2015 році 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляка – якісної деревини, необхідної для виробництва меблів та будівництва. Тому вони по документах возять не кругляк, а нібито дрова.

Щоб перешкодити цим маніпуляціям, на початку липня поточного року Верховна Рада підтримала ініційований фракцією Радикальної партії Олега Ляшка закон про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка №5495. Щодо закону позитивно висловилися в Уряді та рекомендували його Президенту до підписання. Закон мав посилити відповідальність за нелегальний експорт деревини і вирубування лісу. Він також передбачав обмеження внутрішнього споживання необробленого лісоматеріалу 25 мільйонами кубометрів на рік і тимчасову заборону експорту дров.

 

Радикальна партія проти президентського вето

Норми законопроекту №5495 повинні були би зупинити чи принаймні дуже ускладнити подальше свавільне знищення української природи. Однак 23 липня Президент наклав своє вето на закон, чим, на думку лідера РПЛ Олега Ляшка, підтвердив свою зацікавленість у незаконному вивезенні лісу.

- Вето Президента на наш закон – шикарний подарунок контрабандистам. Порошенко показав, що за контрабанду лісу вони відбудуться легким переляком або штрафом у 300 гривень. А могли б сісти в тюрму на 5 чи навіть на 12 років за повторне скоєння злочину. Після вето Президента ні в кого не залишилось сумнівів, що влада «кришує» контрабанду лісу-кругляка і хоче, щоб необроблена деревина вивозилась і надалі з України, – прокоментував ситуацію Олег Ляшко.

Лідера Радикальної партії обурює безвідповідальність влади, адже за правильного державного регулювання ліс міг би приносити велику користь для української економіки. І тому Лідер РПЛ наголосив, що ані він, ані його партія не зупиняться перед подоланням президентського вето: “Я не дам владі займатися контрабандою лісу-кругляка, бо це вкрадені зарплати і пенсії. За даними статистики, мінімум на 8-10 мільярдів гривень щороку везуть контрабанди лісу. Але, я думаю, що в 5 разів більше. Менше було б цієї контрабанди – були б більші зарплати“

Депутат від РПЛ у Черкаській обласній раді Олег Баштан так коментує ситуацію з деревообробкою на Черкащині: Ми звернулися до обласної влади з проханням посилити контроль за вирубкою і відновленням лісів в Черкаській області, залучати до цієї справи громадські організації та місцеві ради. Також необхідно на регулярній основі заслуховувати звіти керівників лісових господарств про зроблене, та заохочувати підприємців створювати деревообробні підприємства.  Контрабанда українських лісів – це багатомільярдна діра в державному бюджеті. Давайте порахуємо: при однаковому обсязі лісу щорічно Україна продає матеріалів на 2 мільярди доларів, а Польща – на 20. Як мінімум 18 мільярдів ми втрачаємо, бо не перероблюємо деревину самі. От тому цей Закон дуже  необхідний! ”

Депутатська група РПЛ у Черкаській облраді уже офіційно надіслала звернення до голови облради з проханням розглянути підготовлений проект рішення на підтримку закону №5495. Їх приклад наслідували депутати від Радикальної партії в радах ОТГ, районів та міст області. Якщо на сесіях підтримають бачення депутатів від Радикальної партії Олега Ляшка, то буде і відповідне звернення до парламенту. “Потрібно боротися не за іноземні кредити, а за інвестиції в промисловість, робочі місця та доходи українців”, – зазначено в проекті звернення до Верховної Ради.

Вгору