Нещодавно у Черкасах завершився конкурс на посади директорів шкіл. Очільників обирали для 15 закладів освіти, 7 із яких - отримали нових директорів. Проте не всіх задовольнили результати конкурсу, а компетентність комісії у багатьох викликала запитання.
Вчора під стінами міської ради зібралися освітяни та батьки учнів чотирьох черкаських шкіл: №13, 27, 31 та 33. Учасники акції протесту вимагали скасувати рішення комісії, яка обирала директорів, а сам конкурс називали непрозорим та нечесним.
Депутат Черкаської міської ради Іван Сухарьков також був присутній на мітингу. Депутат говорить, що сумнівається в об’єктивності членів конкурсної комісії.
- Я вважаю, що конкурс повинен проводитися в електронному форматі. Не може людський фактор визначати, хто із конкурсантів кращий. До того ж, серед членів комісії було лише три педагоги. Представники банківської академії, яка вже розформована, набрали максимальну кількість балів та перемогли всіх директорів. Хоча при цьому жодного разу ніде не працювали в системі загальної освіти. Це насторожує, - каже Іван Сухарьков.
Депутат говорить, що особисто був присутній на презентації переможниці конкурсу на посаду директора школи №13 - Нелі Нагайчук.
- Пані Неля навіть не знала, що 13-та школа не загальноосвітня, а спеціалізована. Жодної чіткої схеми розвитку закладу вона також не презентувала. Ми хотіли одного, щоб людина, яка стане директором, розбиралася в системі та допомагала школі розвиватися, - каже пан Сухарьков.
За його словами, нині колектив школи думає про те, щоб подавати позов до суду.
- Зараз ми радимося з адвокатами, як нам краще вчинити в цій ситуації. Дії комісії ми оскаржувати не можемо, але можливо зможемо добитися визнання її створення неправомірним, - каже депутат.
Заступниця міського голови Черкас, яка курує міські загальні середні школи, Марина Гаркава розповіла, що заяви на участь у конкурсі директорів шкіл подали 35 осіб.
- Сам конкурс відбувався в три етапи. Кандидати писали тестові та ситуаційні завдання, презентували свої плани розвитку закладів. Відповідно, мітингують ті школи, в яких директори не перемогли в конкурсі. Це і 13-та школа, і 31-ша тощо. Люди незадоволені, вони вважають, що не запитали думку колективу, конкурс був непрозорий, а комусь дісталися певні привілеї, - каже Марина Гаркава.
За її словами, для оцінювання кандидатів у директори була створена конкурсна комісія з дев’яти незалежних людей. Нині ж контракти з новими очільниками шкіл вже підписані. Вчора був останній робочий день колишніх директорів, відсьогодні - починає працювати новий директорський склад.
- Кожен із нас має право оскаржувати будь-яке рішення в суді. Якщо у незадоволених конкурсом є відповідні докази - вони можуть з’ясовувати це питання в судовому порядку, - додає пані Гаркава.
Також вона говорить, що міський голова Черкас ініціював створення робочої службової перевірки за фактами роботи комісії, яка проводила конкурс.
- Наскільки мені відомо, перевірка ще в процесі. Я не в членах комісії, тому коментувати те, як вона відбувається, я не можу, - додала Марина Гаркава.
Журналісти “Про все” звернулися за коментарем до колишнього директора департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігоря Волошина, який виграв конкурс на посаду директора школи №34.
Ми запитали в пана Ігоря, чи не виникло подібної ситуації з його призначенням на посаду директора та хто замість нього очолить департамент освіти.
- Про те, як сприйняв колектив школи моє призначення, потрібно запитувати у самого колективу. Але я ще не визначився, чи буду працювати директором школи. Щодо майбутнього директора департаменту освіти - це запитання до міського голови, - зазначив Ігор Волошин.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram