Комунальна техніка за кошти, передбачені на підтримку ЗСУ? У Черкасах відбулися громадські обговорення змін до бюджету

25 січня 2024, 21:25

Сьогодні, 25 січня, в Черкасах відбулися громадські обговорення змін до бюджету розвитку на 2024 рік.

Учасники могли залишити свої зауваження та пропозиції усно або письмово.

Одним із пунктів у бюджеті, який викликав питання в громадськості, було виділення грошей на придбання нової техніки для місцевих комунальних підприємств. Кошти для цієї закупівлі знімаються з раніше передбачених на підтримку ЗСУ.

— У нас війна і потрібен мобілізаційний ресурс. Це люди і техніка. Кожне підприємство має військовотранспортний обов'язок. Комунальні підприємства в цьому плані дуже відстають, адже, наприклад, їм потрібна техніка для прибирання снігу. Техніка буде вилучена, я так розумію почався процес, щоб купити нову. Яка з цієї техніки буде залучена на фронті, я сказати не можу: чи це буде нова, чи вживана. Але це все потрібно і це буде робитися, — розповів офіцер мобілізаційного відділу Черкаського ТЦК Сергій Маслов.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко пообіцяв громаді, що 70% нової техніки, яку закуплять, передадуть на ЗСУ за потребами військових частин.

— Щоб завтра всі Черкаси не говорили про те, що передали Ниву, а не Duster, - сказав Бондаренко.

— Я тільки за те, щоб ми купували техніку. Питання лише в тому, звідки ці гроші брати. Я проти, щоб їх знімали з програми підтримки ЗСУ, — сказав депутат Віктор Євпак.

Директорка департаменту фінансової політики ЧМР Тетяна Харенко запропонувала учасникам обговорень сформувати пропозицію, яку потім можна поставити на голосування на бюджетній комісії та сесії міської ради.

— Я пропоную зосередитися зараз на тому, щоб з непріоритених витрат перенаправити кошти на дійсно необхідне. Це ті витрати, які не є критичними для міста, вони можуть почекати поки ми воюємо, - додав активіст Іван Подолян.

Як приклад, активіст навів виділення 1 мільйону гривень на будівництво соляної кімнати в Територіальному центрі надання соціальних послуг.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Oksana :

Обсуждения бессмысленны. Какая разница, на что направлять бюджетные средства, если их в любом случае разворуют. В итоге, и военным ничего не достанется, и мирные жители никакой коммунальной техники не увидят.

К сожелению :

это правда.Ворье рулюет.

Вгору