Команда корабля «Черкаси» готова захищати кожен сантиметр української території

15 березня 2014, 14:13

Депутат Черкаської міської ради Ігор Мельников передав слова підтримки українським морякам військового судна «Черкаси», що наразі захищає кордони нашої країни.

- Я відвідав тральщик «Черкаси» - один із флагманів української флотилії, корабель протимінної оборони морської зони Військово-Морських Сил України, що сьогодні базується у Криму - на запрошення командира тральщика, капітана третього рангу Юрія Федаша, - констатував Ігор Мельников. - Ми із ним розмовляли по телефону і командир сказав, що сьогодні команді дуже важливо відчувати зв'язок із батьківщиною, знати, що їх підтримують з України - адже фактично сьогодні вони знаходяться у ворожому оточенні, ставши заручниками політичної ситуації. Я вирішив, що зможу сказати нашим хлопцям ті важливі слова, які їм сьогодні особливо необхідно почути - що ми, народ і Україна, разом із ними, що ми підтримуємо і віримо в них, що ми пишаємось ними.

Не вагаючись, я того ж дня поїхав до Криму. По дорозі і на самому півострові нас, прибулих, по кілька разів перевіряли – патрулі самооборони та патрулі козаків - мотивуючи це можливістю провокацій і терактів.

Сама база українського ВМФ, де базуються 7 українських суден, сьогодні повністю заблокована російськими військовими - на під’їздах до неї стоять російські блок-пости, я бачив установки «Град» у супроводі «Тигрів» та тентованих армійських вантажівок. Вихід у море нашим кораблям заблоковано трьома потопленими російським флотом, судами. Але підводники уже дослідили, що їх можливо підірвати – і відкрити цим вихід у море.

Наші моряки перебувають у стані повної бойової готовності – повністю озброєні, корабель готовий вступити у бій будь-якої миті. Чекають наказу. Російські війська, що стоять навколо бази нашого флоту, ставлять «глушилки», аби перешкоджати зв’язку. Наші моряки періодично кидають у море гранати, аби унеможливити диверсії з боку російського флоту, та прокручують гвинти, створюючи постійні шумові ефекти.

У Криму відчувається велика напруга, неначе щось важке витає у повітрі. Місцеві відзначають системне нагнітання ситуації з боку Росії. Я спілкувався із мешканцями півострова – українцями, росіянами, татарами – вони настроєні на те, що Крим повинен бути частиною України.

Тральщик «Черкаси» і його екіпаж на сьогодні є дійсно одним із кращих кораблів нашого флоту, він був учасником багатьох міжнародних військово-морських навчань, має бойові нагороди. І його моряки залишаються вірними присязі, вірними народу України. Я, мабуть, назавжди запам’ятаю слова капітана, Юрія Федаша, про те, що здачу корабля він вважатиме особистою ганьбою.

Я виступив перед нашими хлопцями, перед особовим складом корабля, зі словами про те, що ми, черкащани, високо цінуємо патріотизм українських моряків, їх героїзм та мужність, відданість батьківщині і готовність захищати її від загарбників.

Я сказав про те, що сьогодні ніхто не може втручатися у внутрішню політику України під приводом необхідності вирішення наших проблем. Ми самі зможемо всередині своєї країни вирішити усі спірні питання, домовитись - і знайти правильний шлях подальшого розвитку України. Сьогодні ми обрали курс на європейські цінності – і ми будемо рухатися цим шляхом. І ми нікому не дамо розколоти Україну. І ми нікому не віддамо ні п’яді нашої землі. А Крим – це українська земля, він є і буде українським. І мені хочеться вірити, що підтвердженням цього стане референдум, де більшість проголосує за єдність України – за Крим у складі нашої держави.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Вгору