18 тонн бетону, близько 2 тонн арматури, більше 40 тисяч гривень, місяць кропіткої роботи та сотні усміхнених облич. Такою нескладною математикою можна описати оновлення парку "Сосновий бір" палеонтологічними артефактами. Наразі там закінчують встановлення скульптури у межах щорічного фестивалю "Дивосвіт". Цього разу його ідеєю став проект "Минуле на дотик". Якими цікавинками прикрашають спуск із парку, дізнавалася vikka.ua.
Серед уже встановлених у парку експонатів – мушля гігантського морського молюску амоніту. Вони існували від девонського до крейдового періоду (200-65 млн років тому). Також майстри зробили череп волохатого носорога, череп мамонта, гігантську панцерну рибу та міфічного змія. Днями у парку завершили монтаж птеродактиля, а невдовзі встановлять гігантських бабок з метровим розмахом крил. Такі жили у Юрському періоді.
За словами керівника та автора проекту черкаського архітектора Романа Турецького, у черкаському парку зберігся природній ландшафт. Саме у таких місцях і знаходять палеонтологічні артефакти.
"На мамонті є зображення. Зробили малюнок, як зі стоянки мисливців на мамонтів. Це перший прояв образотворчого мистецтва у регіоні. У нас вже готова, але поки що не встановлена голова шаблезубого тигра. Плануємо розмістити її на пісочниці вже під час реконструкції струмків. Окрім міфічного змія, всі фігури відображають реальних істот, що водилися на території Черкащини. Динозаври в експозиції не представлені, бо у той час у цій місцині був Світовий океан. А носороги та мамонти з’явилися вже пізніше", – пояснив керівник проекту.
До фестивалю залучили 8 українських скульпторів з Києва, Рівного, Кіровоградщини, Донецька та Черкас. Так, до творчого колективу увійшли Роман та Олександр Турецькі, Володимир Толстопятов, Данило Лавріненко, Іван Підгайний, Антон Кириленко, Віталій Протосеня, Олена Додатко.
Найбільше часу в них зайняло виготовлення змія. Це через його габарити.
"Ми його робили чотири тижні. Над ним працювало більше чотирьох осіб. Боявся, що діти будуть лякатися фігур, а вийшло навпаки. Вони найбільш емоційно реагують на фігури. Насправді вони дуже багато знають. Навіть впізнають шерстистого носорога, який колись населяв територію Черкащини. По суті, маємо безкоштовний палеонтологічний музей просто неба", – говорить автор проекту.
За словами директора комунального підприємства "Дирекція парків" Володимира Стойка, фестиваль – частина масштабного проекту з реконструкції струмків у парку.
Наразі питання оновлення цієї частини парку трохи затягнулось через зміни у законодавстві та бюрократичні нюанси.
"40 тисяч гривень "Дирекція парків" витратила на закупівлю матеріалів для фестивалю. Якщо враховувати гонорари та інші витрати, то вийде набагато більше. Також плануємо отримати 400 тисяч гривень обласної субвенції на реконструкцію струмків", – пояснив Володимир Стойко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram