“25 грудня чи 7 січня”: коли черкасці святкують Різдво (ОПИТУВАННЯ)

24 грудня 2021, 12:57

З кожним роком все більше українців підтримують ідею святкування Різдва за Григоріанським календарем - 25 грудня. За результатами опитування, яке проводила Соціологічна група Рейтинг, лише 4% українців святкують Різдво саме 25 грудня, тоді як більшість опитаних (71%) – 7 січня. Водночас, 18% українців святкують Різдво двічі (25 грудня і 7 січня) і їх кількість за рік дещо зросла. 

Як пише BBC, українські церкви, на відміну від більшості християнського світу, користуються астрономічно застарілим календарем, розробленим ще за Юлія Цезаря і названим на його честь.

Юліанським календарем, який відстає від астрономічного на 13 днів, послуговуються як православні конфесії, так і греко-католицька церква. Тоді як світська Україна разом з більшістю інших країн вже майже 100 років живе за точнішим - григоріанським, запровадженим у XVI ст.

Саме ця невідповідність і зумовлює те, що українці, на відміну від решти світу, святкують Різдво після, а не до Нового року, який припадає на Різдвяний піст. А сам Новий рік відзначають двічі - за новим і старим стилями.

Журналісти “Про все” вирішили запитати у черкасців, коли вони святкують Різдво та чи знають, яка різниця між 25 грудня і 7 січня.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору