Коли застосовують лапароскопічні операції

28 червня 2024, 10:23

Сучасна хірургія спрямована на розв'язання проблем пацієнтів з мінімальною травматизацією тканин. Досягати відмінних результатів у цьому напрямку допомагає лапароскопія. Ця методика дає змогу отримувати доступ до внутрішніх порожнин без виконання розрізів. Замість цього, в передній стінці черевної порожнини виконуються проколи, в які вводять маніпулятори та мініатюрну камеру. Таким чином, лапароскопічні операції супроводжуються меншою крововтратою, мають коротший реабілітаційний період і не залишають на тілі пацієнта неестетичних шрамів. 

Застосування лапароскопії в діагностиці захворювань

Лапароскопічні операції використовуються як для хірургічного лікування захворювань, так і для їхньої діагностики. За допомогою маніпуляторів і камери, введених у порожнини через проколи, лікарі можуть діагностувати такі патології:

  • безпліддя через наявність спайок і непрохідності маткових труб, ендометріоз, новоутворення, інші гінекологічні захворювання;
  • запальні процеси й пухлини в органах сечостатевої системи у чоловіків, захворювання передміхурової залози;
  • хвороби внутрішніх органів черевної порожнини.

Під час діагностичного обстеження методом лапароскопії лікар не тільки має повний огляд внутрішніх органів, а й може взяти зразки тканин на гістологічне дослідження. 

Застосування лапароскопії в хірургії

Методика відмінно зарекомендувала себе під час виконання всіх видів порожнинних операцій. Зокрема, цим способом виконують такі маніпуляції:

  • видалення жовчного міхура, гриж, пухлин, інших органів черевної порожнини;
  • видалення поліпів, доброякісних кіст, новоутворень в органах сечостатевої системи;
  • усунення конкрементів із нирок і жовчного міхура;
  • гістеректомія.

На відміну від класичної методики операції, лапароскопія дає змогу мінімально травмувати тканини й істотно знизити ризик ускладнення у вигляді сильної кровотечі. Оскільки невеликі проколи заживають набагато швидше, ніж розріз, пацієнти відчувають менший дискомфорт у післяопераційному періоді. Також лікарі можуть не призначати пацієнтам антибіотики, оскільки ймовірність розвитку запальних процесів у тканинах після операції вкрай мала. І, нарешті, велике значення має косметичний ефект після операції. Невеликі проколи заростають так, що від них практично не залишається слідів. Це позбавляє пацієнтів психологічного дискомфорту і необхідності вдаватися до пластичних операцій для усунення шрамів. 

Таким чином, лапароскопічна хірургія має безліч переваг і сьогодні є однією з найперспективніших методик.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору