Книжки теж лікують: проєкт «Ранкова книготерапія» прямує до Черкас

13 серпня 2020, 17:04

3 серпня стартував проєкт «Ранкова книготерапія». На метіпроєкту - створити свято та подарувати позитивні емоції дітям, хворим на онкологію.

Перша зустріч відбудеться 24 серпня у Полтаві, в дитячій міській клінічній лікарні, потім команда "Ранкової книготерапії" відправиться до Черкаської обласної лікарні.

Ідея проєкту «Ранкова книготерапія» належить видавництву «Ранок», яке цього року прийняло участь в конкурсі проєктів "Українського культурного Фонду" та перемогло в категорії "Інклюзивне мистецтво".

У якості партнерів "Ранок" обрав досвідченого благодійника, який опікується питаннями лікуванння дітей з онкозахворюваннями- БФ «Таблеточки» та «Харківський фонд психологічних досліджень» (лікарняні клоуни), що багато років присвячують свою діяльність психологічній допомозі хворих дітей.

Разом  із лікарняними клоунами команда проєкту відвідає 7 онколікалогічних відділень спеціалізованих медичних закладів України, та подарує маленьким пацієнтам книжки та казкові вистави, майстер-класи та персональні подарунки.  

Серед різних заходів проєкту головне місце займає презентація для малят нової дитячої книжки «Бузковий ведмідь, або Живий іграшковий Я», автором якої є харківська письменниця Мар'яна Гончарова-Горянська (Майя Северіна). Вона психолог, письменниця, редактор Дитячої літератури видавництва «Ранок», автор популярної книжкової серії «Неймовірні тварини». А для підлітків Мар'яна готує презентацію книжки популярної французької авторки Кайлі Форнасьєр «Все, що я тобі не сказала». Нажаль, через карантин, сама Кайлі прийняти участь в проекті не зможе.

У програму літературного свята команда "Ранкової книготерапії" додали справжню виставу просто неба від Харківських лікарняних клоунів. Обидва спектаклі створюватимуться за мотивами книжок, що презентуватимуться. А головний герой казки для малюків та символ "Ранкової книготерапії" – бузковий ведмедик Буня вже прямує в Україну. Автором сценаріїв спектаклів для дітей є Мар'яна Гончарова-Горянська.

Карантин наклав на проєкт дуже жорсткі обмеження, тому довелося перевести усі заплановані майстер-класи та читання книжок у режим онлайн.

У рамках проєкту «Ранкова книготерапія» у спеціалізованих лікарняних закладах будуть створені «Лабораторії книготерапії». Це компактні, але змістовні бібліотеки сучасної української дитячої книжки, де усі охочі до читання діти зможуть найти нових друзів, та відволіктися від поганих думок. Заплановано, що кожне відділення для онкохворих дітей отримає у подарунок майже 200 найменувань нових книжок, розвиваючих ігор та енциклопедій.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору