Кількість дописів українською у соціальних мережах зросла, – дослідження

06 листопада 2023, 20:00

У 2023 році української мови у соціальних мережах стало більше.

Про це свідчать дані дослідження "Українська мова у соціальних мережах за 2020. 2022 та 2023 роки", проведеного Центром контент-аналізу, пише Українська правда. Життя.

Українська мова відтепер помітно домінує майже в усіх найпопулярніших соціальних мережах. Однак позиції російської мови залишаються досить міцними: нею пишеться кожен другий допис. За словами авторів дослідження, позиція російської забезпечується дописами на окупованих територіях та у заборонених в Україні соцмережах "Вконтакті" та "Однокласники".

У соціальних мережах – Facebook, Twitter (Х) та Instagram – української стало набагато більше. Найбільша "мовна революція" відбулася в  Instagram, де тепер українською публікується понад 90% дописів. У Facebook та Twitter (X) – 75-80%.

Торік частка української мови в цих соціальних мережах становила 65-70%, а у 2020 – коливалася в межах 15-25%.

"Вочевидь, тенденція на збільшення частки української мови продовжиться, хоч, можливо, скромнішими темпами", – кажуть соціологи.

Радикальний прогрес продемонстрував за останній рік YouTube.

Дослідження, зроблене в червні 2022 року, не виявило змін в цій соціальній мережі порівняно з довоєнним періодом. Проте майже півтора року по тому можна констатувати, що українська мова відчутно посилила свої позиції і там. Якщо раніше українською публікувалися лише 5% матеріалів, то наразі – майже половина (45%).

Вдвічі зросла частка української мови і в ТіkTok: якщо раніше співвідношення було 1 до 2 на користь російської, то тепер навпаки: 2 до 1 на користь української.

Також важливим є те, що кількість дописів українською збільшується завдяки східним регіонам країни.

На заході країни радикальне збільшення частки української мови відбулося ще в перші місяці після повномасштабного вторгнення. Станом на червень 2022 року частка дописів української мовою там перевищила 85%. Однак за останній рік ситуація практично не змінилась: питома вага дописів російською мовою й надалі коливається в межах 10-15%.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору