Хронічний ендометрит: сучасні виклики – дієві рішення

09 січня 2025, 12:20

Пікуль Марія Юліанівна, Заслужений лікар України, акушер-гінеколог вищої категорії

Хронічний ендометрит – запальний процес слизової оболонки матки (ендометрія). Виникає як наслідок інфекційного зараження статевих шляхів жінки стрептококом, стафілококом, кишковою паличкою, гонококом та іншими збудниками. У хронічній формі запалення ендометрію може не виявляти явної симптоматики, але призводить до тяжких ускладнень. У багатьох жінок захворювання в хронічній формі не дається взнаки, навіть температурою. І виявляє себе лише безпліддям.
 
Під час загострення запалений ендометрій починає набрякати, збільшується, і його фрагменти відторгаються, виходячи назовні у вигляді кров'яних виділень та згустків. Кров'янисті виділення можуть виникати не лише під час менструації, а й у середині циклу. Температура та біль відзначаються не завжди. Хронічний ендометрит не минає самостійно і єдиний спосіб подолати хворобу – лікування. Якщо захворювання не помічати, ігнорувати, воно може призвести до серйозних наслідків: анемії, гіперплазії ендометрію, міоми матки та навіть до злоякісних новоутворень.
 
Жінки часто запитують, чи можна завагітніти із хронічним ендометритом. Імовірність дуже мала, оскільки до запаленого ендометрію не може прикріпитися яйцеклітина. Але якщо це станеться, існують величезні ризики ускладнень: викидня, передчасних пологів, інфікування плоду і народження мертвої дитини. Тому не варто випробовувати долю: краще прибрати запалення на етапі підготовки до вагітності.
 
Ознаки хронічного ендометриту зазвичай такі: збивається менструальний цикл – стає нерегулярним, кількість виділень помітно зменшується чи збільшується; з'являються кров'яні білі або маткові кровотечі в неменструальні дні; внизу живота відзначається ниючий біль; під час статевого акту відчувається дискомфорт.
 
Якщо у вас хронічний ендометрит, необхідно застосування сучасних діагностичних та лікувальних методик – гістероскопії, визначення специфічного маркера хвороби CD138, а також обов'язково адекватної терапії із застосуванням імунокорекції. Для лікування хронічного ендометриту необхідно записатись на консультацію до гінеколога. Базова терапія хронічного ендометриту полягає у застосуванні антибактеріальних препаратів, але у багатьох випадках без імунотерапії вилікувати захворювання неможливо. 

Для підтримки особливого жіночого імунітету розроблені унікальні свічки Арекур®, які активують імунні клітини для ефективного знищення інфекції. Дуже важливо, що Арекур® залучає до ефективної роботи лише зрілі імунні клітини жінки – лімфоцити та макрофаги, тому діє потужно і безпечно, не виснажуючи резерви імунної системи. Стимулюючи активну роботу імунітету, Арекур® забезпечує синтез основної зброї проти вірусів, бактерій та пухлин – білків імуноглобулінів, що знищують інфекцію та протидіють появі небезпечних клітин. Арекур® як посилює роботу імунітету, так і допомагає організму впоратися з інтоксикацією, що виникає після прийому антибіотиків. Арекур® - обгрунтований вибір гінеколога для лікування хронічного ендометриту.

 ХРОНІЧНЕ ЗАПАЛЕННЯ ДОДАТКІВ

Хронічне запалення додатків або аднексит (інша назва – сальпінгоофорит) – це запальне ураження яєчників і фалопієвих труб. Безпосередні причини виникнення аднекситу - інфекційні збудники, найчастіше стафілококи, стрептококи, патогенні гриби, гонококи та хламідії. Справа в тому, що  мікроби, які викликають хронічне запалення додатків, зазвичай, є нечутливими до найбільш розповсюджених антибіотиків, що призначаються гінекологами жіночої консультації.

Аднексит має низку характерних клінічних проявів: ниючий або тупий біль у нижній частині живота, що посилюється при сечовипусканні, переохолодженні або перед менструацією; зміни менструального циклу: менструації через порушення ендокринної функції яєчників стають ряснішими і тривалішими чи мізерними і рідкісними; загальна слабкість, швидка втомлюваність, підвищення температури. 

Щоб зрозуміти, як лікувати хронічний аднексит, важливо знайти першопричину захворювання - а це справа тільки для кваліфікованого акушера-гінеколога. Досвідчений лікар обов'язково враховує вік пацієнтки, загальний стан здоров'я, наявність супутніх захворювань, спосіб життя. Крім цього, аднексит на ранніх стадіях може протікати без явних ознак, тому що усунути хворобу, яка перейшла у мляву хронічну стадію, вкрай складно. 

За результатами досліджень призначається антибактеріальна терапія, що впливає на конкретного збудника. Крім цього, застосовуються препарати, що підвищують імунітет, наприклад натуральний і потужний імунокоректор Арекур®. Здатність Арекуру залучати до ефективної роботи проти інфекційно-запального процесу лише зрілі імунні клітини жінки призводить до невідворотного знищення збудників та видалення їх токсичних рештків. Важливо, що Арекур® як посилює роботу імунітету, так і допомагає організму впоратися з інтоксикацією, що виникає після прийому антибіотиків. При гнійних формах аднекситу (тубооваріальний абсцес, піосальпінкс) на фоні антибіотикотерапії призначається лапароскопічна операція, в ході якої з яєчників та маткових труб видаляється гній, а для довершення справи - вводиться Арекур®, який остаточно вирішує проблему і ефективно профілактує можливі ускладнення.

Якщо у вас є скарги, які описані вище, не зволікайте і зверніться до спеціалістів відділення гінекології Черкаської обласної лікарні або до приватного медичного центру "Пікуль". Вони користуються найсучаснішим обладнанням і керуються затвердженими протоколами діагностики і лікування актуальних гінекологічних захворювань. Проте, розуміючи важливість лікування не стандартної хвороби, а конкретної пацієнтки, реалізують інноваційні принципи персоналізованої медицини.

 Більше інформації на сайті https://arecur.com/

Не є лікарським засобом,

самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору