Холдинг МХП передав черкаським лікарням чергову партію засобів захисту та два апарати ШВЛ

05 червня 2020, 19:32

Агроіндустріальний холдинг МХП спільно з Благодійним фондом «МХП - Громаді» в  межах проєкту “Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19” днями передали два апарати штучної вентиляції легень, нову партію засобів індивідуального захисту і антисептиків у 4 медичні заклади Черкащини на суму 3,8 мільйони гривень.

Допомогу доставили для Черкаської обласної лікарні (1,366 млн грн), Черкаської міської інфекційної лікарні (1,057 млн грн), Черкаської обласної дитячої лікарні (716 тис грн) та Черкаської центральної районної лікарні в Червоній Слободі (658 тис грн). 

Директорка Благодійного фонду “МХП - Громаді” Тетяна Волочай говорить, що агрохолдинг МХП вже виділив на боротьбу з коронавірусом в Україні 84 мільйони гривень, з яких 14 мільйонів - для Черкаської області.

- Майже всю цю суму уже використали на потреби медичних установ. Ми об’їхали понад 80 медичних закладів у Черкаській області: це і опорні лікарі першої хвилі, і районні лікарні, швидкі допомоги, численні амбулаторії та ФАПи. В основному, забезпечували персонал одноразовими та багаторазовими засобами захисту: бахілами, рукавичками, комбінезонами, щитками, захисними окулярами, халатами тощо, - розповідає пані Тетяна. 

За словами координатора Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслана Пономаренка, на початку пандемії коронавірусу Україна зіткнулася з тим, що майже у всіх медичних закладах було обмаль засобів індивідуального захисту для лікарів.

- Крім того, ці засоби було дуже важко придбати не лише в Україні, а й у світі, оскільки всюди був дефіцит. Але завдяки злагодженим процедурам, нам вдалося віднайти та придбати якісні товари за ринковими цінами, а головне - придбати їх вчасно. Не секрет, що Черкаська область була визнана найбільш забезпеченою необхідними засобами захисту та обладнанням для боротьби з COVID-19, але поки що невідомо, як ситуація з поширенням коронавірусу розвиватиметься надалі. Тому ми повинні бути готовими до будь-яких подій та створювати резерви вже зараз, щоб у майбутньому уникнути тих проблем, з якими ми зіткнулися 2-3 місяці тому, - говорить Руслан Пономаренко. 

Також представники МХП передали два апарати ШВЛ: один в Черкаську обласну лікарню і один - в міську інфекційну. Ще 2 апарати буде доставлено найближчим часом. 

- Крім передачі матеріальних цінностей до лікарень проєкт “Спільнодія Черкащини” долучився до таких ініціатив, як підвезення лікарів та допомога з харчуванням для малозабезпечених сімей: ми передавали продукти харчування власного виробництва активістам, які в подальшому готували обіди та розвозили цим сім’ям, - зазначив Руслан Пономаренко. 

Начальниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова подякувала представникам бізнесу за регулярну допомогу в боротьбі з пандемією коронавірусу. 

- Нам усім було дуже приємно, коли до нас першими звернулися МХП і запропонували допомогу, що було вкрай необхідно для закладів охорони здоров’я на початку пандемії. Я надзвичайно вдячна бізнесу міста та області за те, що вони долучилися та не залишили нас “одини на один” із цією проблемою. Завдяки їх допомозі ми отримали не лише засоби захисту, а й навіть змогли застрахувати медичних працівників на випадок захворювання на коронавірус, - говорить пані Лариса.

Головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник зазначає, що зараз у закладі є 6 апаратів ШВЛ, які можна використовувати, проте високого класу - тільки 3 з них. Вартість одного такого апарату – понад  700 тисяч гривень.

- Україна належить до тих країн, які вчасно запровадили карантинні заходи. Проте, ми всі бачимо, що нам ще довго доведеться жити та боротися з цією інфекцією. Така благодійна підтримка, яку надає бізнес, дуже допомагає охороні здоров’я почуватися впевненими та знати, що за спиною є люди, які допоможуть у найтяжчу хвилину. Тому запаси у нас є, і використовуватися вони будуть належним чином. Але особливо я хотів подякувати компанії за наданий апарат ШВЛ високого класу, який слугуватиме ще багато років. Використовувати його будуть наші фахівці з відділення інтенсивної терапії, які чітко знають, що з ним робити і після пандемії коронавірусу, - каже головний лікар. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору