«Хочу відновити репутацію, яку підірвали безпідставно», – Маліщук

20 грудня 2018, 14:13

«Хочу відновити репутацію, яку підірвали безпідставно», - Маліщук

Адміністративний суд продовжить засідання щодо справи екс-директора департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілії Маліщук вже в новому році. Сьогодні, через відсутність відповідачів на судовому засіданні неможливо було завершити підготовчий процес до розгляду справи по суті, тому суддя оголосив перерву до четвертого січня.

Нагадаємо, в листопаді Лілію Маліщук звільнили з посади нібито через відсутність на робочому місці, а також уживання алкоголю. Проте екс-директорка вважає такі заяви міської влади брехнею та наклепом, у зв’язку з чим вона подала позов до суду та вимагає поновити її на посаді та притягти до відповідальності тих, хто її звільнив.

- Інформація про те, що в кабінеті розпивали спиртні напої – це безпідставна брехня, адже в обідню перерву ми з членами наради пили лише каву та чай, - додала екс-директорка.

«Хочу відновити репутацію, яку підірвали безпідставно», - Маліщук

Також Лілія Маліщук зазначила, що після закінчення наради щодо Дня захисника України, вона мала ще кілька зустрічей і після 15-ої години її викликав заступник міського голови Юрій Ботнар і сказав, що має інформацію про те, що жінка вживала алкоголь на робочому місці. Маліщук всю цю інформацію спростувала і відмовилася їхати до наркодиспансеру для проведення освідування. Свої дії Маліщук аргументувала тим, що заступник міського голови поводився дуже агресивно і вона вирішила, що поїздка до медичного закладу із ним одним автомобілем може бути для неї небезпечною. Тому Лілія Маліщук повернулася до виконання своїх службових обов’язків і після завершення робочого дня сама поїхала до Черкаського обласного наркодиспансеру та пройшла освідування, яке показало, що жінка була в тверезому стані.

- Єдиною аргументацією у відзові на адміністративний позов відповідач подає посилання міської влади на те, що до того часу, коли Лілія Маліщук пройшла освідування в наркодиспансері, алкоголь міг вивітритися з організму, тому ми взяли з інтернет-ресурсу статистичну таблицю, де зазначено, що за такий короткий термін, алкоголь не міг вивітритися з організму, - заявила адвокат позивачки Анастасія Мельніченко.

Також адвокат заначила, що в адміністративному позові вони заявили про  моральне відшкодування – одну гривню і після винесення рішення адміністративним судом добиватимуться в кримінальному судочинстві відповідальності винних за порушення трудового законодавства.

- Я гадаю, що ми ставитимемо питання про відповідність цих осіб займаним посадам, адже вони повинні здійснювати свої професійні обов’язки на робочих місцях, а не бігати за співробітниками і писати доповідні та наклепи, - додала Мельніченко. - Суддя зазначив, якщо відповідачі і надалі ігноруватимуть засідання, то розгляд справи продовжиться за наявними у матеріалах справи документами, доказами. Тобто процес рухатиметься незважаючи на спроби відповідача зірвати засідання.

Лілія Маліщук після судового засідання заявила, що бажає відновитися на посаді і відновити репутацію, яка підірвана безпідставно.

- Мене в чому завгодно можна було звинувачувати, але не в цьому і я не вживаю спиртних напоїв, щоб можна було сказати, що я нехтувала робочим часом чи регламентом виконавчого комітету. Також хочу, щоб до відповідальності притягли того співробітника, який написав на мене брехливу заяву, а також тих, хто незаконно мене звільнив, - додала екс-директорка департаменту організаційного забезпечення.

Маліщук зазначила, що їй незрозуміло, чому відповідачі не приходять на засідання, адже у відділі судового супроводу кілька десятків юристів. Тому вони могли прислати будь-кого з них.

Заслухавши аргументи позивача, суддя визнав аргументацію відповідачів про неможливість відвідати засідання не поважною і  виніс ухвалу про продовження розгляду справи 4 січня 2019 року.

 

Вгору