Нещодавно у Черкасах зіткнулася пожежна автівка з автобусом. Унаслідок ДТП травмувався водій маршрутного таксі, а пожежні могли не встигнути врятувати чиєсь життя. Куди мчав пожежний автомобіль і як черкащани реагують на ситуації, коли потрібно пропускати спецавто, дізнавалися журналісти "Про все".
ДТП сталася на перехресті поблизу “Стадіону”. За словами свідків, спецавтівка їхала з проблисковими маячками та з увімкненою сиреною, а автобус її не пропустив. Унаслідок зіткнення водій останнього отримав травми.
Розширеної інформації стосовно дорожньо-транспортної пригоди у правоохоронних органах не надають. Речник Нацполіції Дмитро Грищенко зазначає, що нині триває слідство у справі про зіткнення автобуса та спецавтівки ДСНС.
У пресслужбі Золотоніської міської ради розповідають, що під час перевірки 17-го липня стався неприємний інцидент. Водійка “Мерседесу” не пропустила пожежну машину навіть тоді, коли її тричі у гучномовець попросили надати перевагу в русі.
- Жінка не звернула уваги, що обігнала автівку рятувальників із увімкненими світловими та звуковими сигналами. Коли її зупинили правоохоронці, вона сказала, що помітила автомобіль. Однак її “збило з пантелику”, що автівка стоїть, а пожежі ніде не видно. Тому їхала далі, - обурюються у пресслужбі міської ради Золотоноші.
Поліцейські склали протокол на водійку “Мерседесу”, однак провини вона не визнала.
Речник ДСНС Черкащини Віталій Шульга згадує, що за останні два роки зафіксували три схожі випадки, коли водії не пропустили автомобіль рятувальників. Останній - 5-го липня цього року. Пан Віталій розповів про обставини тієї події.
- Оператор прийняла виклик про задимлення в одному з багатоквартирних будинків на Благовісній. Спершу на адресу виїхала пожежна автоцистерна, а через декілька хвилин за нею - автодрабина. Джерело задимлення виявили на першому поверсі й драбина була не потрібна. Якраз тоді, коли водію мали повідомити, щоб він повертався, він потрапив у ДТП, - розповідає Віталій Шульга.
Речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Назарок розповідає, що машину "екстренки" водії пропускають і проблем зі швидким доїздом не виникає. Однак коли на початку року патрульні разом із медиками влаштували перевірку для черкаських водіїв, з’ясувалося, що не пропускають спецавтомобілі навіть пішоходи.
- Результати рейду стосовно водіїв автівок були втішними - більшість надавали перевагу спецтранспорту. Проте декілька виключень знайшлися - з двома водіями поліцейські провели роз’яснювальну бесіду, а ще троє отримали штрафи, - розповідала пані Ірина. - Неочікуваною була реакція пішоходів - деякі з них ігнорували спецтранспорт і не пропускали його на переході.
У патрульній поліції Черкаської області розповідають, що порушення стосовно непропуску техніки з проблисковими маячками контролюють патрулі Черкащини.
- Якщо зафіксували, що водій не пропустив спецавто, то його зупиняють, повідомляють причину зупинки та суть правопорушення. Відповідно до частини 3 статті 122 Кодексу України про адмінправопорушення водія притягують до відповідальності - штраф у розмірі 510 гривень, - розповідає інспектор.
Патрульні наголошують: випадків, коли водії спецтранспорту без потреби вмикали світлові чи звукові сигнали, не було. Однак якщо таке правопорушення зафіксують - розпочнеться службове розслідування і діям порушника нададуть правову оцінку.
Черкаський журналіст і водій із 10-річним досвідом Олександр Носенко розповідає, що інколи важко перелаштуватися на іншу лінію, аби дати спецмашині дорогу.
- На ділянці, де трапилася ДТП автодрабини та автобуса, майже завжди затори. І коли позаду чуєш звукові сигнали спецмашини, то перелаштуватися майже нереально, якщо сусідні автівки попереду самі не змінюють положення своїх машин. Однак за необхідності завжди пропускаю такий транспорт, бо він дійсно спішить комусь на допомогу, - пояснює Олександр Носенко.
Черкасець Максим Миськів, який за кермом автівки вже понад 5 років, у будь-яких ситуаціях намагається надати перевагу у русі автомобілям із увімкненим спецсигналом.
- Вважаю, що необхідно це робити по двох причинах: по-перше, потреба регламентується ПДР України. По-друге — таким чином можна внести свій мінімальний вклад задля допомоги іншим. Зазвичай, коли рухається спецавтомобіль, думаю, що халепа могла б трапитися у когось із моїх рідних чи знайомих. У таких випадках хочеться допомогти максимально. Навіть якщо для цього доведеться підняти машину в повітря, щоб пропустити автомобіль спеціального призначення, - розповідає Максим.
Правоохоронці зазначають, що за ненадання переваги в русі автомобілям аварійно-рятувальних служб передбачений штраф. Однак в окремих випадках порушника можуть позбавити водійських прав.
Автор Аліна Євич
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram