У черкаській гімназії № 9 з початку цього навчального року відмовилися від використання паперових щоденників та журналів. Тепер користуються лише електронними версіями. Таке "оновлення" шкільної системи - одне з перших у закладах освіти Черкаської області.
Директорка гімназії №9 Ірина Топчій розповідає журналістам "Про все", що до єдиної бази вони під'єднуються завдяки сайту "Нові знання" та програмному забезпеченню "Курс: школа". Всі вчителі гімназії поки що працюють через сайт, хоча вже створили й застосунок для смартфону. Проте він поки що доступний лише для школярів та їхніх батьків, які користуються системою "Андроїд".
– Кожен учитель та учень вже мають власні облікові записи користувачів: логін та пароль. Батьки поки що переглядають облікові записи дітей, а пізніше отримають власні логіни та паролі. Розробники обіцяють налаштувати сповіщення про нові оцінки чи "прихід" домашнього завдання на вайбер, але такі функції поки що недоступні, – розповідає освітянка.
Електронний журнал та щоденник схожі з паперовими версіями. Загалом вони мають ті самі розділи та графи. Наприклад, учень бачить свою оцінку в той момент, коли вчитель "вніс" її в журнал.
Проте під час впровадження електронного щоденника в гімназію без складнощів не обійшлося. Наприклад, складним завданням стало наповнення бази даних е-щоденника.
– У гімназії майже дві тисячі учнів та вчителі. Довелося вносити дані про кожного учня, які раніше записувалися в паперовому журналі. До того ж потрібно було й перевіряти ці записи, це зайняло час. Але далі буде простіше, бо ці дані більше не потрібно щороку переписувати. Лише в конкретному випадку, у разі прибуття чи вибуття учня, треба вносити нову інформацію, - розповідає Ірина Топчій.
Електронна версія журналу, за словами освітянки, спрощує будь-яку роботу зі звітністю – рейтинги, динаміку успішності по закладу, паралелі, класу чи окремій дитині можна згенерувати автоматично за кілька секунд. Йдеться й про визначення середнього бала.
Також учням не потрібно записувати домашнє завдання наприкінці уроку – його вносить у програму сам вчитель і система автоматично "підтягує" завдання всім учням класу.
На питання, чи не бояться в гімназії школярів-"хакерів", Ірина Топчій впевнено відповідає: система надійно захищена.
– Хакерів не боїмося, бо система захищена. Кожен може зайти лише під своїм обліковим записом, усі дії реєструються за конкретним користувачем. Після трьох невдалих спроб зайти система тимчасово не даватиме доступу, тому й підібрати пароль неможливо, - розповідає вчитель інформатики Борис Ховряк.
Нагадаємо, черкаська гімназія, яка була на "дистанційці", запрацювала у штатному режимі
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram