Катеринопільські вчителі погрожують страйком

23 березня 2016, 14:11

290220161723287194625

Катеринопільських освітян лихоманить від звістки про ліквідацію відділу освіти. Замість нього буде утворено відділ освіти, молоді і спорту райдержадміністрації. Окрім того освітянам бракує в бюджеті понад 4 мільйони гривень. Учителі переживають, бо рішення передбачає звільнення всіх, для кого відділ освіти є роботодавцем. Бояться що скоротять спеціалістів, а також не дадуть відпустку з виплатою грошової допомоги на оздоровлення, інформують Вісті Черкащини.

У прийнятому 17 березня зверненні вони вимагають від голови Катеринопільської РДА Ольги Ніколенко припинити процес ліквідації відділу освіти до прийняття рішення щодо створення Катеринопільської територіальної громади. Якщо це не буде виконано – погрожують страйком.

– Дане розпорядження поширюється виключно на працівників відділу освіти. Школи мають статус юридичної особи і під дію розпорядження не підпадають, – каже заступник голови райдержадміністрації Ірина Міненко.

Іван Берестовий із обласного профкому працівників освіти впевнений, що Катеринопільська районна державна адміністрація робить велику помилку.

– Учора я разом із делегацією вчителів із Катеринополя був на прийомі у першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Віталія Коваля. Віталій Володимирович погодився, що існує ризик зриву навчального процесу. Порушуються права освітян. У п’ятницю він зустрінеться із головою РДА Ольгою Ніколенко й спробує переконати її скасувати своє рішення. На зустрічі всі погодилися у недоцільності такого кроку, бо відповідного закону ще нема. У разі, якщо рішення залишиться в силі, ми будемо звертатися до суду й рішуче захищати права освітян.

Керівник обласного департаменту освіти Валерій Данилевський ситуацію коментує так:

– Відділ освіти – структурний підрозділ Катеринопільської РДА. Голова РДА визначає його структуру. Вважаю, що поки є РДА, повинен бути й відділ освіти. Адже це – один із найголовніших підрозділів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору