За ініціативи Олександра Воскобойніка, директора ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП,та підтримки Благодійного фонду „МХП-Громаді“й Всеукраїнської Федерації скандинавської ходьби відбувся масштабний спортивний фестиваль, під час якого було встановлено новий рекорд України з одночасного руху найбільшої кількості учасників.
На один день 19 червня містечко Катеринопіль перетворилось на справжню спортивну столицю. На місцевому стадіоні „Колос“ відбулася непересічна подія, яка безперечно увійде в історію цього населеного пункту.
Унікальним є те, що вся Україна, яка долучилась до події, брала участь в ній в режимі телемостів. Також під час спортфесту відбулися чемпіонат з волейболу та футболу, шаховий турнір та турнір з дартсу, цікаві майстер-класи з йоги, тайбо, фітнесу, джампінгу і зі стрільби з луку. Учасники та гості свята спорту мали унікальну можливість відвідати лекторій з виступами довгожителів, порадитись з психологами та консультантами зі здорового харчування. Демонстрував силу богатир Євген Хітяєв. Присутніх на спортивні подвиги надихали гурти „Крутий Заміс“, „Театр світла“ та „MadeinUkraine“.
Головною довгоочікуваною подією спортфесту від МХП стало встановлення нового рекорду України зі скандинавської ходьби ( одночасної ходьби найбільшої кількості учасників ). До неї команди „скандинавів“ зі всіх куточків Черкащини відповідально готувались заздалегідь. Зрозуміло, яким було їхнє піднесення під час подолання 2,5 кілометрової дистанції. І радість, коли намічений рекорд було зафіксовано.
Загалом у спортивному флешмобі зі скандинавської ходьби взяли участь різновікові спортсмени зі 118 населених пунктів України. До ініціативи Федерації скандинавської ходьби України долучились також окремі учасники та клуби скандинавської ходьби з Польщі, Грузії, Білорусії та Казахстану. Напередодні для участі в встановленні рекорду України зареєструвалось більше ніж 1700 осіб ( ! ). А дистанцію безпосередньо у центрі нечуваного досі велелюдного спортивного дійства в Катеринополі одночасно подолали 212 спортсменів. Всі, хто прийшов на свято, вітали учасників гучними оплесками та не стримували свого захоплення ними.
Новий рекорд зафіксувала представниця Національного реєстру Книги рекордів України Лана Вєтрова
— У нас були певні хвилювання, — поділилась вона — Через те, що тенденція скандинавської ходьби є ще не настільки популярною в маленьких містах, аби ми могли з впевненістю сказати, що новий рекорд таки буде. І коли ми їхали в Катеринопіль, одразу попередили організаторів, що має бути більше, ніж 163 учасники. Бо саме такий рекорд з масової скандинавської ходьби вже було зафіксовано раніше. Ми рахували дуже ретельно кожного у зоні підрахунку. Врешті, ми зафіксували 212 учасників, які взяли участь у встановленні нового рекорду України на одній локації. Попри сумніви рекорд таки стався !
Катеринопіль серед інших громад було обрано невипадково. Тому що саме тут минулого року утворився перший на Черкащині потужний осередок скандинавської ходьби. Починали з трьох однодумців. На сьогодні у клубі «скандинавів» «Горлиця» займається 80 осіб. Не в останню чергу це сталося завдяки старанням директорки бібліотеки Любові Приємської та мотивації депутата обласної ради,директораТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП Олександра Воскобойніка. Він спільно з Благодійним фондом «МХП – Громаді» підтримали катеринопільчан, надали інвентар та консультаційну допомогу.
Щирі слова вдячності лунали на їхню адресу від тих, кого об’єднала скандинавська ходьба в Катеринополі. Галина Кожушко розповіла, що займається разом з іншими щодня, у будь-яку погоду та пору року. Не зупинила навіть зимова ожеледиця.
— За час занять я і моя подруга Надія скинули по 10 кілограмів зайвої ваги і думаємо, що це ще не межа, — зізнається вона. — Ми стали міцнішими за станом здоров’я та витривалішими.
Найповажнішими учасниками спортфесту виявились 83-річна Галина Король та 91-річний Борис Тихонюк. До речі, він є першопрохідцем скандинавського руху в Катеринополі. Почав займатись ще тоді, коли про цей вид спорту тут і не чули, а лише дивувались „дідусеві з паличками“. А пані Галину до оздоровчої ходьби призвичаїла донька, яка бажає матусі лише довгих років повноцінного життя.
— Я разюче схудла. І мені так легко стало, наче молодість вернулася. Встаю щодня о 5 ранку, виходжу на стадіон, благо живемо ми ту поряд, і якнайменше роблю шість кругів. Швидко не ходжу, а помаленьку. Роблю вправи на розтяжку з палицями та на вуличних тренажерах. Відчула вже, як це добре, коли ти займаєшся спортом, — енергія з’явилась. Сусіди дивились-дивились на мене та й самі за моїм прикладом почали займатись скандинавською ходьбою, — поділилась пані Галина.
У свою чергу Юрій Романча, заступник директора із соціальних питань «ТОВ «НВФ «Урожай» підкреслив, що в МХП прагнуть, аби слушні ініціативи йшли знизу, з таких, наприклад, містечок як Катеринопіль, Чигирин, Канів, Миронівка. Щоб вони давали свої потужні паростки.
Загалом на територіях, де провадять діяльність і сприяють розвитку громад підприємства Групи МХП, корпоративна соціальна відповідальність реалізується благодійним фондом «МХП-Громаді». Так, багато жителів Катеринополя та навколишніх сіл є пайовиками «Урожаю». Підприємство має безліч програм підтримки жителів і спортфест — один з проєктів, спрямованих на оздоровлення населення.
— Неодмінно підтримуємо всіх, хто прагне розвиватись та працює, — акцентував він. — Ми підтримали ініціативу катеринопільчан, і це, як бачимо, вилилось у масштабну спортивну подію. Рух зі скандинавської ходьби великими кроками шириться Черкащиною. Якщо порахувати лише по виданих МХП палицях, то нас вже більше, ніж 600. МХП підтримує футбольні команди учасників АТО в районах області. Ми вітаємо спорт у громадах. Готові також допомагати з їхніми екологічними ініціативами. Я думаю, що спортфест буде жити і далі, буде логічно трансформуватись. Так само, як і екологічні та мистецько-патріотичні фестивалі від МХП.
Президент Всеукраїнської федерації Скандинавської ходьби, засновник Першої української школи оздоровчої скандинавської ходьби Ігор Єфіменко охарактеризував подію в Катеринополі, як надзвичайно потужну.
— Скадинавська ходьба прийшла в Україну в 2010 році. А Федерація з’явилась через вісім років. Ми за ці роки провели безліч флешмобів, змагань, фестивалів, але те, що сьогодні відбувалось у Катеринополі і як це було організовано, ми ще досі не бачили ! — відверто зазначив пан Ігор. Ми запросили наших партнерів з Грузії, Казахстану, Білорусі та Польщі. І вони нас підтримали. Тому наш флешмоб у Катеринополі мав міжнародний формат. Це було об’єднавче свято спорту, від мала до велика. Найменшому учаснику 4 роки, а найстаршому за 90-то. Скандинавська ходьба — доступний та соціальний вид оздоровчого спорту, який дозволяє долучитись та об’єднатись у дружні колективи людям будь-якого віку. Унікальний симбіоз фітнесу, спорту та реабілітації, який об’єднує людей та робить їх щасливішими.
Ігор Єфіменко розповів також, що на сьогодні в країні стрімко розвивається такий напрям, як „сканди походи“ по найкрасивішим місцям України та світу.
На спортфесті вперше взяв палиці в руки президент Черкаського відділення олімпійського комітету Андрій Більда.
— Я дуже радий, що це відбулося у нас на Черкащині. І вражений тим, наскільки це масовий вид спорту. МХП- спортфест знаково відбувся напередодні Міжнародного олімпійського дня, який святкується 23 червня від початку 1894 року. Ця подія однозначно буде вписана і історію спорту нашого краю, — зазначив він.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram