Карта ремонтів: кожен черкащанин може перевірити стан ремонтних робіт

09 жовтня 2019, 14:03

Карта ремонтів: кожен черкащанин може перевірити стан ремонтних робіт

Презентація інноваційного діджитал-інструмента – Антикорупційної карти ремонтів відбулася сьогодні, 9 жовтня, у просторі «Ambros HUB».

Таку інтерактивну карту України, на якій позначені всі ремонтні роботи міста, представили експерти ГО «Антикорупціний штаб» .

Кожен житель Черкас може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень, міжбудинкових кварталів тощо.

Черкащани також мають можливість перевірити свої будинки, двори або ж школи, куди ходять їхні діти та залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту.

Юристи Антикорупційного штабу, у свою чергу, обробляють усі отримані скарги щодо неякісно проведених ремонтів, або ж взагалі їх відсутності. Під час презентації експерти Антикорупційного штабу повідомили, що у Черкасах за останні три роки було укладено понад 3 тисячі договорів на проведення ремонтних робіт і витрачено близько 1,5 мільярда гривень. Найдорожчими ремонтами є: роботи з капітального ремонту вулиці Сумгаїтської (156,4 млн. грн), ремонт вул. Першотравневої (53,1 млн. грн) та реконструкція вул. Чехова (52,1 млн. грн).

Карта ремонтів: кожен черкащанин може перевірити стан ремонтних робіт

Виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик розповів:

“Наша команда розробила унікальний інноваційний інструмент, який охоплює всю територію України: від міст-мільйонників до маленьких сіл. Карта ремонтів була створена для усіх громадян задля того, щоб вони могли легко контролювати витрати бюджетних коштів, а також для замовників і підрядників, задля мотивації виконувати свою роботу якісно.”

Також, керівник проекту “Антикорупційна карта ремонтів” Ілля Кротенко продемонстрував на практиці як користуватися Картою ремонтів та залишити скаргу, у разі потреби:

“Ніщо так не пришвидшує ремонтні роботи, як відкрите кримінальне провадження. Саме тому, ми звертаємось до контролюючих та правоохоронних органів, у разі виявлення порушень під час робіт, або їх невиконання.”

У прес-брифінгу взяв участь начальник управління житлово-комунального господарства Андрій Наумчук, який зазначив:

“Ідея сподобалася: пропоную надати органам місцевої влади можливість самостійно викладати фотографії об’єктів на карту. Також, необхідно співпрацювати з мешканцями та департаментами щодо подальшої популяризації та розвитку цього інструменту.

На заході також був присутній директор департамента архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін:

“На сайті міста теж опубліковується подібна інформація про ремонти. Щодо роботи департаменту, то головний акцент був на капітальному ремонті та реконструкції доріг. У цілому, в цьому році всі магістральні вулиці ми відремонтували, тому в наступному році ми плануємо розпочати роботи над іншими важливими об’єктами.

Наприкінці Ілля Кротенко додав:

“Ми разом з жителями добиваємось справедливості і якісно проведених робіт. Адже це гроші платників податків і вони мають право знати хто і як їх використовує.”

За інформацією ГО "Антикорупційний штаб". 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору