Карась розповів, що таке абонплата за одиницю теплового навантаження та чому вона зросла

22 червня 2022, 10:15

У Черкасах зареєстрували петицію з проханням відмінити або обґрунтувати ціну абонентської плати за одиницю теплового навантаження від КПТМ "Черкаситеплокомуненерго". Автор петиції зазначає, що плата виросла в декілька разів і просить розібратися в тому, що це за послуга.

Директор КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась у коментарі "Про все" розповів, що таке абонентська плата на одиницю теплового навантаження та як вона розраховується.

Якщо коротко, то зміст цього платежу - оплата за транспортування теплової енергії. Цю абонплату споживачі сплачують протягом усього року, адже обслуговування теплових мереж не залежить від опалювального сезону і його треба проводити постійно.

- Раніше ця абонплата була в складі єдиного тарифу і платилася лише в опалювальний період. Але витрати на обслуговування мереж сталі, вони не залежать від кількості спожитого тепла. Є мережа і її треба обслуговувати. Є ціла служба, яка цим займається: ремонтує, проводить гідравліку, ліквідовує пориви тощо. Відповідно, витрати на утримання теплових мереж є платою на одиницю теплового навантаження. І вони не залежать від того, була зима холодною або теплою, - розповідає очільник "Черкаситеплокомуненерго".

За його словами, зростання абонплати пов'язане із постійним ростом загальних витрат.

- Збільшується заробітна плата та вартість електроенергії. Але значний скачок пов'язаний із тим, що ми перейшли від регулювання Національної комісії на місцеве. У НКРЕКП і у Мінрегіону була різна методика розрахунку цієї плати. За методикою НКРЕКП вона була дещо меншою, тому що деякі витрати включалися в змінну частину тарифу. Ми перейшли у серпні минулого року на регулювання органами місцевого самоврядування, змінилася нормативна база і, таким чином, дещо відбулося збільшення, - говорить Карась.

Також він зазначає, що сума абонплати за одиницю теплового навантаження для всіх будинків індивідуальна і розраховується від того, наскільки він енергоощадний.

- Тобто всі витрати на транспортування теплової енергії діляться між будинками і коли будинок споживав мало, то він платить і невелику абонентську плату. Коли будинок споживав багато, він платить пропорційно більше. Відповідно, ця різниця досить суттєва. Також вона щороку змінюється у зв'язку з тим, що в розрахунок ми включаємо факт споживання тепла попереднього року. Це досить стимулюючий чинник для будинків почати економити. Все залежить від господарювання всередині будинку. Коли в будинку є господар - там платіжки значно менші.

Павло Карась говорить, що цей платіж передбачений чинним законодавством та є справедливим.

- Той, хто економить, має і платити менше. Цей платіж якраз і забезпечує справедливість розрахунку за теплову енергію. Така методика розрахунку використовується у всьому світі, де є централізована система теплопостачання. У нас просто проблеми пов'язані з тим, що Черкаська ТЕЦ ще не перейшла на цю методику. Але вони збираються перейти, - додає він.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Михаил :

Коли воно вже нажреться?

Василь :

Коротше кажучи, це гроші Карасю на нове авто. Вартість якого він віднесе до собівартості транспортування теплоносія.

Анатолій :

розумні аргументи

О.І. :

Слушні зауваження. Але з боку користувачів – лише слова, а зі сторони карасів – дії. Так, дії цілком обгрунтовані, економічно доцільні … Їх би енергію та на захист НАШИХ інтересів, аби щось десь здешевшало, аби платити могли всі.

Черкащанин :

Чомусь аргументи не переконують.Також раніше опломбовування після та до повірки було безкоштовним.Зараз- 500 +500. Також спонукають повіряти у їх організації,а результати інших установ не приймають і беруть прилади на повторний *прогон*.Що це за жаргон і на чому базується -мовчок. Після такого *прогона* прилади починають показувати неймовірні показники.

Навіщо :

держати такого пройдисвіта на керівній посаді.Законодавчо заборонено підвищувати ціна на комуналку тим паче заднім числом,чи може у нас уже не Черкаси,а Гуляй-Поле,махновщина.Куча контролюючих організацій,від прокуратури до антимонопольного ,а порядку немає…

olga :

Усю зиму батереї холодні, в квартирі холод, то за яке теплове навантаження я щомісячно маю сплачувати по 500 грн? Перш за все розберіться хто відповідає за забезпечення нормальним теплом квартири, а то плату вимагаєте справно, а далі проблеми не теплокомуненерго.

Оксана :

Лопнуть

Ирина :

гроши Карасю не на авто, а на самолет как у Бортника из Новой Якости. Пенсионерам так пенсию не повышают как повышают тарифы. Значит пусть Карась сам и платит. В условиях войны нехватки материальных средств на все возрастающие цены на продукты питания, медикаменты, медобслуживание считаю поднятие тарифов работой на стороне оккупантов. Кабинету Министров необходимо разобраться в необоснованном поднятие тарифов.

Карась :

Карась врет и хочет обокрасть насиление
Полный игнор
Иначе он никогда не нажрется

Артем :

Класно пояснив – де ж ця суперсекретна формула по якій нараховується абонплата?

Споживач :

Так нехай перейдуть на мінімальну з/плату, не на мільйонну як у Карася та його команди, тоді і абонплата буде меншою. А взагалі – це питання повинна розглянути місцева рада разом з народом. І, останне, хто такий Карась?
Чому він сам керує тарифами?

Саітлана :

Карась, що це за нове здирництво-“функціонування систем ГВП”, та ще й прив’язане чомусь до квадратури квартир?! Гарячою водою не користуюсь років 12, бойлер. Покази лічильника теж незмінні. Опочки! Плати з травня 100 грн! З якого дива? Морди не потріскаються? Хто вам таку дурню платить буде?

Карась педрило жирное :

Крохобор карась решило себе Падло денег срубить на ровном месте, скотина подлая!!!

согласен :

Горластика надо убирать иначе задавит или переходить до ТЕЦ

Валерій :

Тепер сплачуємо двічі. Не може бути, що це не закладено в тариф за спожиту теплову енергію. Стало мало. Вирішили, що літом фінансовий потік занадто зменшується. Треба придумати за що можна взяти іще.

Віра :

Іде війна ніяких підвищень не повинно бути, ви шахраі

Вадим :

Як економити тепло??? Взимку вікна відкриті навстіж, прикрутити подачу тепла неможливо. Січень за опалення 6000 грн. Нехай це обгрунтує.

Лада :

Обдиралівка набуває все більших обертів.

Василий :

Совсем охренели в теплокомунэнерго.
Лапшу нечего вешать про обслуживание.
Это плата за газ в отопительный период.
Только рассроченный на год.

Наталiя :

За умовами вiйськового часу не повиннi зростати тарифи на коммуналку, Але в Черкассах украiнськiзакони не дiють, зокрема для черкаського карася це не указ
Цiкаво би взнати, коли Зеленскийговорить, що тарифи замороженi, то чиi укази здiйснюэ карась та черкаськi депутати
Пора розiбратись

Аноним :

Треба всим не платить.

Черкащанка :

Люди, давайте перестанимо платить!!!

Толян :

Карась Засунь собі дупу своє навантаження !

Ігор :

Війна іде, а вони ціни гилять. Принцопово платить НЕ БУДУ!

Олексій :

Тобто будинок у якому 12 під’їздів повинен платити більше в 6 разів за будинок з 2ма під’їздами. Справедливо нічого не скажеш

Игорь :

Карась когда ты уже нажрёшься?

Нпталія :

У квартирі температура 18 градусів Платити щомісячно 660 грн. Навіть влітку.

Ирина :

Никогда он не нажрется. Аппетит приходит во время еды. Люди, тем более, молча платят, особенно пенсионеры. Так что, он может , и дальше безболезненно делать что хочу. Ещё и ТЭЦ подбивает.

Олександра :

Зима минула, тепла вже немає, а сума у платіжці незмінна. Але дякую людям за коментарі, радує, що не мене одну обурють такі тарифи. Просто до прикладу у м.Дніпро у знайомих абонплата 20 грн в місяць, 3кімнатна квартира у багатоповерхівці, і взимку вони платять менше, ніж я в Черкасах, при тому, що ціле літо плачу абонплату 200 грн, тепер от 500 з якогось дива. Натомість на гарячій лінії погрожують судом, якщо не платити, молодці.

Ігор Кисленко :

Дякуємо, тепер у нас “трйохставковий” тариф. 1-за використану, 2-абонентська плата, 3-за навантаження!!! Чекаємо четвертий.

Валентина :

В нашому будинку о.Телиги 11коли отоплення раз у місяць знімають показник,а літом ми нікого не бачимо,ключ у старшого і без нього туда ніхто не заходить,а зараз тим паче немає отоплення,немає гарячеї води.Яке може бути навантаження?Ями порили і ніхто нічого не робить. Скоро ждіть і на вас найдеться управа.

Коля :

хірург Карась нам розповість про тепову енергію…
мдя…
і такі “специ” всюди…

Олександр :

Сім місяців живу на дачі,гарячою водою не користуюсь, церкуляції води не мае ,тепленька а абонплата 65гр.пора виходить на площу

Вгору