Канівчан штрафуватимуть за продаж та купівлю первоцвітів занесених до Червоної книги України

23 березня 2018, 15:43

З наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин. Сотні людей потягнуться до лісу, хто з метою помилуватися природою, а хто за наживою. Об’єктами наживи в цей час стають ніжні незахищені рослини— підсніжник, пролісок, леверда, сон-трава та інші. Мільйони екземплярів таких рослин щорічно знищуються і з кожним роком зменшується чисельність їх популяцій. Процес збіднення флори набуває глобального характеру.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників чи пролісків, заплативши за нього певну суму, то він став порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у відповідності із статтею 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу), згідно якої громадяни, які скоїли такі дії по відношенню до об’єктів рослинного світу, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3655 гривень.

З метою збереження рідкісних ранньоквітучих рослин, які збираються для подальшої їх реалізації, відділом екології та муніципального контролю спільно з Національною поліцією будуть проведені посилені заходи державного контролю щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України.

Тож пам’ятайте, що збираючи дикорослі рослини, ви підриваєте можливість їх відтворення, а також можете недорахуватись певної суми в своєму бюджеті.

За повідомленням відділу екології та муніципального контролю Канівської міськради.

Поділитись

Коментарі

Вгору