Канів увійде до серії телепередач про Україну

04 липня 2018, 08:01

Делегація із Литви подорожує Україною на копії старовинного корабля 18 століття для збору відеоматеріалу, який увійде до серії телепередач про Україну. Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Сьогодні».

З піснями і танцями на річковому вокзалі в Києві 27 червня українці зустріли учасників литовського телепроекту «Національна експедиція». Литовська делегація прибула на кораблі «Вітаутас Великий» – копії старовинного литовського корабля 18 століття.

- 13 метрів завдовжки і 2,7 метра завширшки. Це плоскодонка, тобто 35 см ходить під водою. Швидкість корабля сягає приблизно 10-12 км на годину, – розповів капітан корабля Сімас Кнапкіс.

Судно спустили на воду поблизу Прип'яті, й експедиція пройде вздовж усього Дніпра – будуть знайомити литовського глядача з українською історією та культурою.

- Мета цього проекту – показати Україну, показати дружбу між Литвою й Україною, зустрічатися з людьми, неформально спілкуватися, показувати міста, історичну спадщину України – нашої спільної історії. Але не тільки – і сучасне життя України, в першу чергу, – зазначила посол Литви в Україні Маріс Януконіс.

У команді корабля – 42 людини: відомі литовські історики, біологи і журналісти. Роботи, за їхніми словами, їм належить багато – планують створити 28 телепередач, які вже восени побачать литовські глядачі.

- Ми знімаємо десь по 16 годин на добу, спимо по 4-5 годин, у нас 3 знімальні команди, 3 оператори, 3 звукооператори, 3 дрон-оператори, режисери, продюсери – і ми за день знімаємо близько 60 годин матеріалу, – розповів телеведучий і продюсер проекту Едмундас Якілайтес.

Учасники експедиції мають намір відвідати Переяслав-Хмельницький, Канів, Черкаси, Запоріжжя, Херсон, а завершити маршрут через три тижні в Одесі.

Коментарі

Вгору