Кандидатам у Президенти заборонили роздавати календарики та ручки

16 квітня 2014, 16:05

Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу кандидатів у Президенти на особливості проведення передвиборної агітації. Так, на відміну від виборів у ВРУ заборонено розповсюджувати будь-які товари, що містять текстові чи візуальні позначення партії, адже згідно із законом «Про вибори Президента України» – подібні дії вважають підкупом виборців. Нагадаємо, що кандидати у нардепи у 2012 році мали можливість надавати виборцям марковані вартійною символікою товари, якщо їхня вартість не перевищувала три відсотки від розміру мінімальної зарплатні.

Про це повідомляє ОПОРА.

Відповідно до Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. Проте, згідно з частиною шостою статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

Центральна виборча комісія роз’яснює, що така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата на пост Президента України або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців.

Особи, які порушать закон притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору