Кандидат від “слуг” святкує перемогу, його опонент говорить про “перемогу диктатури”: як минула виборча ніч на Черкащині (ФОТО, ВІДЕО)

01 листопада 2021, 12:14

Станом на сьогоднішній ранок на 197-му виборчому окрузі, що на Черкащині триває приймання протоколів про волевиявлення виборців. За попередньою інформацією зі 141 виборчої дільниці до ОВК “здалось” лише трохи більше ніж 40. Фахівці, які відстежують процес, говорять про порушення і під час голосування, і під час “здачі” протоколів. Водночас представники влади говорять про перемогу їх кандидата — міського голову Золотоноші Віталія Войцехівського.

За інформацією ОПОРИ, явка виборців склала 25, 4%. Нині окружна виборча комісія продовжує приймати протоколи. Однак цей процес проходить досить повільно. В приміщенні ОВК ситуація напружена — в холі триває тиснява. Члени дільничних виборчих комісій намагаються здати свої протоколи та час від часу виникають конфлікти з членами ОВК.

- Нині (11:00 -ред.) зі 141 дільниці протоколи прийняли у 44 ДВК, 6 відправили на уточнення, 2 - на перерахунок, — каже регіональний координатор ОПОРИ Захар Колісніченко. - Загалом, в порівнянні з іншими виборами, не було зафіксовано якоїсь надмірної кількості порушень. Мали місце і процедурні порушення, і голосування без паспорта, фотографування бюлетенів тощо. Найбільше всього збентежили ці “люди зі списками”,  підвіз виборців — можливі ознаки організації контрольованого голосування, що є ознакою ймовірної організації підкупу виборців. Як на мене, тут має зосередити свою увагу поліція. 

Зі слів Колісніченка, також були виявлені порушення під час транспортування виборчої документації. 

- Зокрема і ми зверталися до поліції щодо прибуття ДВК з печаткою, що заборонено законодавством. Також були і “протоколи з майбутнього” (протоколи,  підписані наступним числом - ред.), на які не дуже реагували ні ОВК, ні поліція. Власне окружна виборча комісія взагалі не реагувала на наявність печатки при собі у членів ДВК, які прибули здавати протоколи, — каже представник ОПОРИ.

Поки Окружком продовжує приймати протоколи, в мережі шириться інформація про результати паралельного підрахунку голосів на ДВК округу.

Так інформацію оприлюднив очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко, назвавши переможцем свого однопартійця — міського голову Золотоноші Віталія Войцехівського.З його слів, кандидат від “Слуги Народу” набрав понад 50% голосів виборців. Майже на 20% від нього відстає головний конкурент — Владислав Голуб.Журналістам “Про все” вдалось зв’язатися з паном Владиславом. Той не приховує, що вважає перемогу провладного кандидата “натягнутою”.

- Те, що сталося вчора і той абсурд, який відбувався на виборчих дільницях… Такої ганьби Черкащина вже давно не бачила. Можливо, в таких масштабах, таке було вперше, — каже пан Владислав. - Це фіаско демократії. Насправді це тотальна перемога не кандидата від “Слуги Народу”,  а  перемога “скупки голосів”, фальсифікацій і бруду. От це й перемогло. 

Владислав Голуб не повідомив, чи буде оскаржувати результати виборів. 

- В країні, де все під контролем диктатури,  про що може бути мова, — каже Голуб. - Вчора і ми, і команди інших кандидатів ловили людей на “скупці голосів” і нічого не відбувалося… То що оскаржувати? На жаль,  явка мала. Влада робила все, щоб знизити явку виборців. На цих виборах перемогли гроші і ніщо інше, — переконаний кандидат.

Ймовірний переможець — Віталій Войцехівський поки ніяк не коментує заяви опонентів. Його телефон вимкнений. Однак ще вночі кандидат записав відео, де повідомив про свою перемогу.- Друзі, ми перемогли! Кажу ми, тому що це наша з вами спільна перемога! Нашої команди, усіх хто агітував та підтримував, приходив на наші зустрічі, перемога кожного мешканця наших громад. Дякую за слова підтримки, які я чув у кожному, без виключення, населеному пункті, — йдеться у повідомленні.

В поліції Черкащини поки не надають коментарів. За інформацією,  опублікованою ще вчора, йдеться про звернення громадян щодо порушення виборчого законодавства. Так за вчора до поліції надійшло 25 звернень щодо можливих правопорушень, пов’язаних із процесом волевиявлення громадян. Відкрито кримінальне провадження. 

- Правоохоронці склали 1 протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації, агітація в день проведення референдуму) Кодексу України про адміністративні правопорушення, — інформували правоохоронці. - Також, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 1 кримінального провадження, відкритого за фактом порушення виборчого законодавства за статтею 158-3 частиною 1 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України.

Наразі за всіма повідомленнями, які надходили до поліції протягом дня проводиться перевірка. Далі, за результатами, буде визначена правова кваліфікація. 

Як інформують на офіційному вебсайті ОПОРИ, з моменту початку роботи ДВК в день голосування до завершення голосування спостерігачі ОПОРИ на виборах у 197-му окрузі виявили і верифікували 59 порушень виборчого законодавства та стандартів демократичних виборів.

- Проміжні вибори народних депутатів та позачергові вибори харківського міського голови відбувались у конкурентних умовах, але супроводжувалися серйозними порушеннями вимог українського законодавства  та міжнародних стандартів демократичних виборів, — резюмують в ОПОРІ. - Ключовими викликами для агітаційних кампаній стали зловживання адміністративними ресурсами у виборчих інтересах, технології матеріального стимулювання виборців, непрозорість виборчих фінансів та використання конкурентами практики реєстрації кандидатів-двійників проти активних учасників виборчого процесу.

Крім того, в ОПОРІ опублікували свої результати паралельного підрахунку голосів. За наданою інформацією,  перемогу здобуває той же таки Віталій Войцехівський з попереднім результатом - 46, 72%. Другу сходинку посідає Владислав Голуб - 25,73%, на третьому місці “свободівець” Андрій Іллєнко - 9, 43%.

Детальний звіт ОПОРИ за посиланням.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору