“Кабінка для хворих”: в ОПОРІ розповіли, чи каратимуть за напис членів комісії

25 жовтня 2020, 16:24

У міській виборній дільниці №711059 кабінку, в якій мали б голосувати люди з ознаками гострої распіраторної хвороби, позначили написом "для хворих".

У коментарі журналістам "Про все" координатор спостереження за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко розповідає, що покарання за такі написи не передбачені.

- Члени комісії просто виконують розпорядження Кабінету міністрів щодо організації місуцевих виборів із виконанням протиепідеміологічних заходів. Фактично вони все правильно зробили: надали людям, які мають ознаки захворювання на коронавірус, окрему кабінку. Правильність формулювання - це більше питання етики, - розповідає Захар Колісніченко.

Координатор громадської мережі ОПОРА зазначає, що для людей, які мають симптоми коронавірусної інфекції, мали організувати навіть окрему скриньку. Однак невиконання цієї вимоги ніяк не вплине на роботу комісії.

- Виборці без симптомів коронавірусу голосують у кабінках, які призначені для людей, у яких є ознаки респіраторної хвороби. Це не можна трактувати порушенням, оскільки окремі кабінки та скриньки - це лише рекомендації Кабміну, а не вимоги.

Однак у Черкасах та Умані позитивні приклади дотримання вимог таки знайшлися. Окрім спецкабінок на виборчих дільницях розташовані і скриньки для осіб із симптомами захворювання.

Світлина від ОПОРА: Черкащина.

Хоча в "ОПОРІ" зазначають, що свої бюлетені до таких скриньок вкидають усі, хто забажає.

В Умані окрім кабінки для людей із симптомами коронавірусу встановили також спецкабінку для виборців, які пересуваються на інвалідному візку.

Світлина від ОПОРА: Черкащина.

Нагадаємо, що в одному з сіл на Черкащині виборці приходили голосувати з прихованою агітацією.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору