Із 4 квітня перевірятимуть черкаських операторів ринку харчових продуктів

30 березня 2018, 08:41

4 квітня набуває чинності Закон “Про державний контроль та дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”. Передбачається, інспектори Держпродспоживслужби перевірятимуть операторів ринку харчових продуктів – виробників, перевізників, магазини. Що дозволить результативніше убезпечувати громадян від придбання неякісного продукту.  Про це під час прес-брифінгу із регіональними журналістами повідомила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, пише "Інфоміст".

– Переконана, що буде багато спекулювань, мовляв, Закон спричинить корупцію. Однак механізм передбачає прозорість. Протягом року інспектор Держпродспоживслужби здійснить перевірку без попередження на основі акту, в якому зазначені вимоги до підприємства. Ці акти будуть в публічному доступі, тож оператор ринку може і сама себе контролювати та працювати над забезпеченням якісного показника. Оцінку аудиту також публікуватимуть на сайті Держпродспоживслужби. Важливо, що той самий інспектор не має права перевіряти одне і те ж підприємство двічі. Такий механізм контролю дозволить розвиватися сумлінним операторам ринку, які вже зараз вкладають кошти у якість і безпечність продукції, однак часто через ці витрати програють у ціні, – розповідає Климпуш-Цинцадзе.

Попередньо в Україні діяв мораторій на перевірки. Однак ухвалена постанова №1104 виводить з-під дії мораторію ДФС, Мінприроди, Антимонопольний комітет, Держспецзв’язку, Держлікслужба, Держгеонадра, Держгеокадастр, НКРЕКП, НКЦПФР, Державіаслужба, Госаудитслужба, Держекоінспекція, частково ДСНС.

Якщо ж сумнлінний підприємець засвідчить, що дотримується норм закону, – кількість перевірок зменшиться. Якщо виявлять багато порушень – навпаки. Залежно від того, скільки підприємець набере балів за ступенем ризику, встановлюватиметься частота перевірок. Перевірки проводитимуть у вигляді інспектування та аудиту: аудит передбачатиме попередження за кілька днів. Нівелюватиме корупційну складову і відеофіксація перевірок. Кінцева мета запроваджених змін – убезпечення споживача.

Вгору