Історія знову обов’язкова. Які предмети складатимуть школярі на НМТ-2024

30 вересня 2023, 20:00

Наступного року школярі складатимуть компʼютерний онлайновий тест НМТ для вступу до закладів вищої освіти України на бакалаврські програми. Державну підсумкову атестацію скасовано.

У МОН та Українському центрі оцінювання якості освіти пояснили, що зміниться на НМТ у 2024 році, пише Українська правда.

Які предмети складатимуть на НМТ-2024?

Учасники проходитимуть тестування з трьох обовʼязкових предметів, а також одного предмета на вибір.

Обов’язкові предмети: українська мова, математика, історія України (період XVI-XXI ст).

Предмети на вибір: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика, хімія, географія.

У МОН пояснили, що історію України зробили обов’язковим предметом, але йдеться тільки про період XVI-XXI століть. Також предмети на вибір розширили. З’явився окремий предмет на вибір – українська література. Також у перелік предметів на вибір повернулася географія.

Скільки триватиме НМТ?

Спочатку учасники будуть 2 години складати українську мову та математику. Після короткої перерви учасники матимуть 2 години для складання історії України та обраного четвертого предмета.

В УЦОЯО повідомляють про такий графік проходження НМТ:

  • 60 хв – українська мова;
  • 60 хв – математика;
  • перерва;
  • 60 хв – історія України;
  • 60 хв – предмет на вибір.

Про тривалість перерви повідомлять пізніше.

Коли буде НМТ?

Передбачено 2 сесії НМТ: основна і додаткова. Тестування мають розпочати у травні.

"Якщо минулого року ми тестували в червні-липні, то цього року ми дещо раніше почнемо тестування. Плануємо це зробити у травні, тому що цього року ми не можемо дозволити собі 2 зміни тестувань, адже тест став довшим.

Відповідно нам потрібно більше днів, щоб охопити ту кількість вступників, які потенційно будуть проходити тестування", – каже директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Для учасників тестування відбуватимуться в один день. За одну сесію учасники фактично отримають 4 результати для вступу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору