Інвестори із Данії хочуть відкрити на Черкащині швейне виробництво

15 листопада 2019, 18:02

Представники данської компанії «Spectre» планують на Черкащині створити високотехнологічне швейне виробництво. Про це йшлося під час зустрічі делегації Данії із головою Черкаської ОДА Романом Боднаром.

Як розповів співвласник компанії «Spectre» Єспер Клаусен, на сьогодні є бажання розширити виробництво, але не вистачає людського ресурсу. Тому і планують одне із підприємств розташувати в Україні, аби забезпечити виконання обсягів замовлень.

– Ми плануємо створити виробництво на 30-50 робочих місць із можливістю розширення до 300 за наявності відповідних фахівців. Адже наше виробництво – високотехнологічне із так званих «розумних тканин», це одяг для альпінізму і т.д. Потрібні і швеї, і конструктори, ІТ-фахівці, механіки. Кадровий потенціал Черкаського регіону для нас дуже важливий, – говорить співвласник компанії.

Додає, шо «Spectr» забезпечує не лише європейські стандарти процесу виробництва, а й високу соціальну відповідальність:

– Всі фабрики сертифіковані згідно міжнародних стандартів, в тому числі і високі умови праці, враховується безпека навколишнього середовища. Мова йде про стандарти, які вимагають і перевіряють замовники. Тож дотримання їх – і наша зацікавленість як авторитетної компанії.

Інвестори мають дві перспективні моделі розвитку бізнесу – знайти локального партнера, на базі якого можна створити виробництво та збільшувати потужності, або ж пошук окремого приміщення, де створюватимуть фабрику з нуля.

У свою чергу голова Черкаської ОДА Роман Боднар запевнив представників компанії у підтримці з боку обласної влади.

– Ми однозначно підтримуємо інвестора на Черкащині, бюрократичних перепон не буде, в цьому можемо запевнити. Йде мова не лише про залучення фінансів, а й запозичення технології, виробничої культури. На Черкащині є висококваліфіковані кадри, які готові працювати, якщо їм створити гідні умови. Зараз, на жаль, частина фахівців виїздить за кордон. Але якраз виробництва із європейськими стандартами стануть так званими “магнітами”, які повертатимуть українців з-за кордону. На сьогодні в області працює лише 1 підприємство з данськими інвестиціями, яке здійснює господарську діяльність у галузі торгівлі сільськогосподарською технікою. Ми зацікавлені, щоб цей перелік розширився підприємствами в швейному виробництві, – говорить Роман Боднар.

За словами керівника обласного Центру зайнятості Григорія Дендемарченка, підготовку кваліфікованих кадрів за швейним напрямком в області здійснює 4 заклади професійно-технічної освіти (в містах Черкаси, Золотоноша, Умань, Монастирище), які щорічно готують близько 200 спеціалістів (з них в м. Черкаси близько 100 осіб).

Окрім зустрічі із обласною владою, представники Данії відвідали кілька профільних підприємств. Також для ознайомлення було запропоновано на вибір перелік вільних пристосованих для фабричного виробництва приміщень, які розташовані у Золотоніському та Чигиринському районах та Черкасах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору