Інсулінова епопея… на межі добра і зла, – Олег Стадник

10 жовтня 2019, 14:32

Продовжу тему, навколо якої ламається багато списів. Але по-порядку. Вчора вперше з моменту переформатування МОЗ зібралась якась робоча група по забезпеченню хворих ліками. Привід - вулична акція під стінами Кабміну батьків і дітей, хворих на недосконалий остеогенез (вроджена ламкість кісток).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкаські депутати звернулися до Кабміну та ВРУ щодо виділення коштів на інсулін

Звідси висновок: нічого нового, влада чує лише голос вулиці. Діабетиків або почують або "зроблять їх всіх разом". Друга позитивна новина - підготовлений департаментом проєкт рішення про міську бюджетну програму для хворих на цукровий діабет, пройшов погодження у структурах виконкому, я готовий його доповідати завтра на виконкомі.

Ложка дьогтю - це заперечення департаменту фінполітики, з якого випливає, що ми повинні на цю ціль спрямувати кошти медичних міських бюджетних програм. При аналізі цих програм ми, при потребі в 5 млн, можемо зняти залишки асигнувань із забезпечення пологів для жінок міста, проведення туберкулінодіагностики дітей для визначення ризику по туберкульозу та парентерального харчування важкохворих у реанімаціях міста. І це всього трішки більше мільйона.

Я не думаю, що це дуже добре, коли в одних вразливих груп забирають гроші, щоб забезпечити інших. Я залишаюсь на позиції зменшення залучення до бюджету розвитку із загального фонду, особливо по об'єктах, на які навіть документація не виготовлена. До речі, бюджет розвитку по охороні здоров'я виконано більш як на 85% до річного плану, на відміну від інших департаментів.

Яке рішення прийме виконком, стане ясно завтра. А тепер вже ясно, що маємо борги перед аптеками за відпущенні інсуліни 1 млн 700 тисяч. І тривогу хворих і їх родичів за майбутнє.

Допис на сторінці у Facebook директора департаменту охорони здоров'я Олега Стадника

Вгору