Черкаські депутати звернулися до Кабміну та ВРУ щодо виділення коштів на інсулін

08 жовтня 2019, 11:46

Черкаські депутати звернулися до Кабміну та ВРУ щодо виділення коштів на інсулін

Депутати Черкаської міської ради звернулися до Кабінету міністрів України, Верховної ради України та Міністерства охорони здоров'я щодо надання державної субвенції на придбання інсуліну для хворих на діабет.

Через критичну ситуацію, яка склалася в місті через брак фінансів на інсулін, Олександр Радуцький запропонував звернутися до профільного департаменту та внести зміни до програми зимового утримання зелених зон в Черкасах. Вивільнені кошти депутат запропонував направити на закупівлю інсуліну для хворих на діабет.

- Мій батько також інсулінозалежний. Зараз склалася ситуація, що інсуліну практично немає. Наявний препарат виділяють тільки для хворих дітей. Внаслідок цього, він вимушений приймати інший препарат-інсулінозамінник, який руйнує імунітет, - повідомив депутат. - В той же час, міська влада виділяє шалені кошти на зимове утримання зелених зон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах аптеки відпускають інсулін лише для дітей

Депутат Радуцький запропонував внести зміни до бюджету та зняти частину коштів, які передбачені на утримання зелених зон взимку.

Зі слів Радуцького, на таке отримання бюджетом передбачено близько 35 мільйонів гривень. За підсумком голосування депутати підтримали звернення. Зі слів міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, звернення Радуцького розглянуть в департаменті ЖКГ. В той же час, депутат ЧМР Роман Діскант звинуватив Радуцького у маніпуляціях, натякаючи на особисту неприязнь Олександра Романовича до підприємства-підрядника, яке очолює Андрій Бортник.

У результаті обговорень, за пропозицією директора департаменту охорони здоров'я Олега Стадника було вирішено звернутися до Кабінету міністрів України, Верховної ради України та Міністерства охорони здоров'я щодо надання державної субвенції на придбання інсуліну для хворих на діабет. За направлення такого звернення депутати проголосували одноголосно.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору