Іноземна фірма презентувала свій варіант “Безпечних Черкас”

01 серпня 2019, 20:19

Фото з мережі

Німецькі представники канадської фірми «Genetek» представили у Черкасах свій варіант програми "Безпечне місто". Робоча нарада в режимі Skype-конференції із представниками компанії щойно завершилася в міській раді.

В основі концепції іноземної компанії - встановлення відеокамер, які розпізнаватимуть номерні знаки під час руху автомобілів, різноманітні правопорушення тощо. Інформація з відеокамер відправлятиметься на єдиний сервер, до якого матимуть доступ правоохоронці. Після встановлення відповідних програм на телефони та планшети патрульних вони можуть отримувати та передавати дані з відеокамер в режимі онлайн.

Також системі достатньо розпізнати 50% номерного знака, щоб ідентифікувати автомобіль. Це особливо актуально у зимовий період, коли чимало знаків запорошені снігом. Після збору всі дані (зокрема, погода й затори) збирають та аналізують і формують  звіт, тобто місто стає справді "розумним". Цю інформацію можна поширювати між містами. Тобто можна поширювати у зручному вигляді інформацію про ситуацію в місті онлайн.

- Нам важливо, щоб все це було відображено на картах та план-менеджерах. Людина не може переглядати одночасно більше, ніж 20 камер, саме для цього потрібна програма план-менеджера. Адже людині важко зв'язати інформацію, яка з'явилася у 5-тій камері й 120-тій.

На карті є сповіщення про  те, що  сталося правопорушення у зручному вигляді. Те саме можна зробити в середині приміщень, - кажуть представники «Genetek».

У межах програми, якщо потрібні швидкі дані про те, скільки людей перебуває на вулиці, то можна просто зайти через планшет у відповідну програму й отримати оперативну інформацію. Ці функції інтегровані для телефонів на базі "Android" та "IOS", з їх допомогою можна не лише отримувати, а й передавати інформацію.  Просто з телефону можна навіть запросити доступ до камери, яка перебуває у приватній власності.

- Українські поліцейські мають нагрудні камери, через програму на телефоні можна також передавати зображення й навіть вести стрім, якщо камера зламалася. Інші побачать зображення та інформацію про те, де перебуває поліцейський. Також наявний зручний взаємозв'язок із головним центром. Можна надсилати оперативні повідомлення, проте вони повністю зашифровані. Програма по прямому каналу передає інформацію, тож її не можна зламати чи перехопити. До того ж дані не виходять за межі системи і захищені багаторівневим шифруванням, - розповідають розробники концепції.

- Сподіваємося, що новорічні свята ми проведемо в безпеці й правоохоронні органи та працівники ДСНС матимуть доступ до цих камер, - розповів після завершення презентації заступник міського голови Юрій Ботнар. - Сподіваюся, що область встановить відеоспостереження хоча б на основних дорогах.

За словами Ботнара, спочатку планується встановити серверне обладнання та моніторингову кімнату.

- Сподіваємося, що наступного року зможемо виділяти по два мільйони на рік на камери. Проте все це за стабільного фінансування. Наразі пріоритетним є встановлення камер на в'їзді та виїзді з міста та на найбільш жвавих перехрестях.

Нагадаємо, раніше українська компанія презентувала свій варіант концепції у Черкасах

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору