За кордон під час пандемії: як змінився відпочинок черкащан у Туреччині

08 серпня 2020, 20:00

Українці можуть подорожувати у 23 країни світу. Відповідне рішення ухвалили в Міністерстві закордонних справ ще 7-го липня. Однак куди туристів пропустять без вагань, а де можуть затримати на кордоні дізнавалися журналісти “Про все”. 

Директорка турагенції “All Inclusive” Олена Солонько розповідає, що люди менше хочуть їхати за кордон - бояться захворіти у незнайомій країні. Однак заходи безпеки за кордоном набагато кращі, порівняно з українськими.

- У Туреччині, наприклад, більш безпечного відпочинку в плані гігієни не було ніколи. А для додаткової безпеки туристів у медстрахування додався випадок захворювання на COVID-19. Деякі країни навіть із державних коштів оплачують витрати на лікування коронавірусу, - каже пані Олена. 

Відтак, якщо людина хворіє в Туреччині, то держава бере на себе всі витрати. 

- У випадку легкого перебігу хвороби відпочивальник за рахунок Туреччини перебуває на самоізоляції в готелі стільки, скільки потрібно. Із важкою формою коронавірусу хворого заберуть у госпіталь і лікуватимуть за рахунок держави, - розповідає Олена Солонько.

Ціни, незважаючи на витрати за дотриманням правил безпеки туристів, не змінилися. Порівняно з минулим сезоном вони не виросли, а в деяких готелях вартість проживання зменшили. Однак це вплинуло на кількість пропозицій для туристів - багато готелів Туреччини навіть не відчинялися. 

Турагент Катерина Нетеса на власному досвіді встигла перевірити, що змінилося для відпочивальників за кордоном. Каже, що найбільше змін впровадили у готелях. 

- У Туреччині ввели сертифікацію готелів на дотримання заходів безпеки відпочивальників. Відчиняти двері для туристів можуть лише ті, які реалізували всі пункти (типу достатньої кількості антисептиків, масок, перчаток тощо), - розповідає Катерина. 

За кордон пропускають лише зі страхуванням, яке покриває витрати на захворювання коронавірусною інфекцією. 

- Інколи страхові компанії розробляли страхування, орієнтуючись на окремі туристичні агентства. Наприклад, є туроператори, які у пакетному турі покривають і перебування, і лікування, і проживання та перебування своїх родичів у країні і зворотний квиток на батьківщину (екстра-випадок інфікування коронавірусом). Але зазвичай туристи купують звичайний страховий пакет, який покриває лише витрати на медичні засоби чи лікування, - розповідає турагентка.

- На хитрощі для приваблення туристів також ідуть і українські туроператори. Деякі країни вимагають робити ПЛР-тестування в Україні і з довідкою про відсутність "корони" можна перетинати кордон. Українські троператори пропонують зробити таке тестування за свій кошт. Але є країни, які вимагають робити тестування безпосередньо перед перетином кордону (за 2-3 години). Тобто в Україні за тестування заплатять турагенства, а на кордоні туристам всеодно доведеться оплачувати тестування зі своєї кишені, - пояснює Катерина Нетеса.

Черкащанка просить зважати на умови перельоту та проживання в країни, де ви відпочиватимете. 

- Ми неодноразово були свідками того, як наших громадян затримували на кордоні під час перетину, бо режим в’їзду був обмежений. Тому перед подорожжю потрібно ознайомитися з офіційною інформацією посольства, чи можна взагалі потрапити у ту країну й на яких умовах (чи тестування, чи самоізоляція, чи ПЛР-тестування в Україні тощо). Її можна знайти на сайті Міністерства іноземних справ України, - наголошує Катерина Нетеса. 

НОВІ ПРАВИЛА В АЕРОПОРТАХ

Турагентка розповідає, що після відкриття кордонів багаж забирають у багажний відсік. 

- Ручна поклажа здається у багажний відсік і взяти з собою дозволяють лише дитячу чи жіночу сумку або лептоп. Усі інші речі забирають, - згадує Катерина. 

Перебувати в аеропорту можна лише в масці, а знімати дозволяють тільки на пункті паспортного контролю на декілька секунд. 

- Зараз довше триває реєстрація на рейс. Я була в черзі шостою і стояла близько години, поки до мене дійшла черга. Онлайн-реєстрації не було - авіакомпанії їх відміняють. Також обов’язкове заповнення інформаційних анкет.

Катерина Нетеса попереджає: на популярні напрямки Туреччини та Єгипту ПЛР-тест не обов’язковий. Однак якщо працівники аеропорту помітять людину з підозрілими симптомами чи температурою, можуть зробити обов’язкове тестування. 

- В аеропорт пускають лише тих, хто має квиток. Проводжаючих не пустять у жодному випадку. У деяких закордонних аеропортах вас навіть не зможуть впустити всередину, якщо ви вийшли з аеробудівлі. В Анталії, наприклад, ви не зможете повернутися в аеропорт, щоб почекати зустрічаючих, - каже турагентка. 

Катерина радить за день-два до перельоту убезпечити свій відпочинок

- дізнайтеся в офіційного представника країни, чи вам дозволять перетнути кордон; 

- відслідковуйте час польоту та актуальність рейсу - їх інколи змінюють; 

- дізнайтеся умови перетину кордону України та країни, куди ви летите: необхідність ПЛР-тестування, окремих довідок та документів; 

- країни, які вимагають результати ПЛР-тестування для перетину кордонів, інколи ставлять обмеження у максимальний термін дії довідки - 48 або 72 години. Вивчіть ці вимоги;

- будьте готовими після повернення з країни “червоної зони” пройти тестування на коронавірус або самоізолюватися. 

Катерина Нетеса наголошує: те, що вас пропустили на кордоні України, не означає, що ви потрапите на територію іншої держави. 

- Прикордонна служба України перевіряє документи згідно з вимогами для виїзду з нашої країни, а не для в’їзду в інші. Відповідальність за перетин кордонів іншої держави лежить на вас, - нагадує турагентка.

РОЗВАГИ ЗА КОРДОНОМ ОБМЕЖЕНІ

- Зараз у Туреччині зачинені нічні клуби. Бари працюють, але не всі - у готелі може працювати лише один із трьох і обов’язково з дотриманням дистанції, маскового режиму, скринінгу температури тіла тощо. Анімаційні заходи слабкі й не розвинені, тому відпочинок релаксаційний - тобто буває ранкова зарядка, слухання ненав’язливих розслабляючих мелодій тощо, - розповідає Катерина. 

Де б відпочивальники у Туреччині не перебували, до них завжди можуть підійти працівники комплексу, готелю чи іншого закладу та виміряти температуру тіла. За словами Катерини, це має кумедний вигляд - ніби до голови приставляють пістолет. 

Фото тематичне

Черкащанка Олександра Філіпова розповідає, що за кордоном зараз близько 80% туристів - українці. Кардинально нічого не змінилося окрім шведського столу.

- Він є, але огороджений стрічкою. Накладає їжу лише персонал за вашим проханням: чого саме хочете, в якій кількості тощо. Персонал, до речі, у засобах індивідуального захисту: з рукавичками, масками на обличчі тощо. А відпочивальники - ні. Розмітки про безпечну дистанцію також є, але на них ніхто не звертає уваги, - каже Олександра. 

У готелі, де відпочиває черкащанка з чоловіком та донькою, є аквапарк та лунапарк. Усі гірки функціонують без виключень. Парк розваг також працює, але після кожного туриста антисептиком протирають сидіння.

- Дискотеки, екскурсії на яхті й до дельфінів влаштовують. У дельфінарії, де ми обрали екскурсію з купанням із дельфінами, нам спершу виміряли температуру, попросили надягти маски, а потім впустили до загального залу з тваринами, - розповідає туристка. 

Олена, Катерина та Олександра підтверджують, що заходи безпеки для відпочивальників за кордоном справді кращі, ніж в Україні. Однак через витрати на боротьбу з коронавірусом постраждало багато підприємців. Деякі з них цього року вже не відчинять двері для туристів. 

Автор Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору