Громадські діячі радитимуть політикам як змінювати Черкащину

19 грудня 2019, 09:32

У вівторок, 17 грудня, відбулося засідання Громадської ради обласної організації ВО "ЧЕРКАЩАНИ", яка утворена як консультативно-дорадчий орган, покликаний інформувати політиків про актуальні питання сьогодення.

До Громадської ради увійшли 20 осіб – представники різних професій – фахівці у галузях медицини, освіти, культури, спорту, інформаційної та інших сфер. Це громадські діячі, учасники АТО, вчителі, викладачі, лікарі, аграрії, бібліотекарі, журналісти, очільники закладів і бізнесмени – люди, які добре знають проблеми регіону та готові братися за їх вирішення.

– Сьогодні країна реформується, відбувається багато змін, як позитивних, так і чутливих для суспільства. Змінюється державний устрій і політичні лідери, та незмінними залишаються проблеми на місцях. ВО «Черкащани», яке має найчисельнішу фракцію в обласній раді, покликане лобіювати саме ті питання, які найбільше турбують черкащан, людей у найвіддаленіших селах і містечках. Вирішувати ці питання ми повинні і можемо самі. Бо хто їх краще за нас знає: ті, хто живуть не десь там у Києві, а ті, хто стикається з ними щоденно у своїй професійній діяльності. І саме такі зустрічі покликані викристалізувати першочергові задачі і розуміння шляхів їх розв’язання, – зазначив присутній на засіданні голова обласної ради, представник ВО "Черкащани" Анатолій Підгорний.

Ветеран АТО, колишній «айдарівець» Богдан Гаркуша каже, що прийшов у громадську раду, бо довіряє об’єднанню, адже це люди, які живуть безпосередньо тут, на Черкащині, і добре знають, що в першу чергу потрібно змінювати в регіоні.

– Ми захищали наш край, одними з перших відправились на Схід України. Там нас, черкащан, була майже ціла рота, – говорить він. – А зараз повернулися і, можна сказати, і віддаємо те, що тоді підтримувало нас, – турботу про людей. У тому числі через громадську активність.

У Богдана вже є чимало ідей, які він хотів би запропонувати на розгляд ради. У першу чергу, це питання медичного забезпечення.

– У нас уже шостий рік іде війна. Але й досі наша система охорони здоров’я шкутильгає в питаннях надання якісної допомоги її ветеранам. Мова вже не йде про профілактичні огляди або систему реабілітації, – каже він. – У нас є госпіталь ветеранів війни, але не всі і не завжди можуть отримати тут медичну чи профілактичну допомогу. Не завжди вистачає фінансових і людських ресурсів. Тому дбаючи про такі питання сьогодні, ми дбаємо про майбутнє. І наше, і тих, хто сьогодні на Сході України. Я прийшов у цю громадську раду, щоб і пропонувати, і працювати над втіленням будь-якого проєкту з допомоги бійцям. Зміни треба починати тут, на місцях.

А от директорка Смілянського навчально-виховного комплексу "Ліцей - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів "Лідер" Софія Гнідая прийшла в Громадську раду, бо хоче якісних змін в системі освіти, щоб освітні новації торкнулися кожної школи, кожного дитячого садочка.

– Смілянська організація ВО «ЧЕРКАЩАНИ» приділяє велику увагу вихованню молоді, допомагає закладам освіти та учнівській молоді в цілому. Мені це імпонує. А в Громадську раду прийшла, тому що хочу донести своє бачення до суспільства. У системі освіти зараз відбувається багато змін. Деякі з них я підтримую, а з деякими не зовсім згодна. «ЧЕРКАЩАНИ» незаангажовані і цікавляться не лише політичними питаннями, а й проблемами регіону. Думаю, що об’єднавши зусилля та досвід, ми зможемо змінити щось хоча б на рівні області, - додає жінка.

Голова Громадської ради Світлана Журба наголосила на тому, що наразі в області справді є безліч невирішених питань. Вона ж сподівається, що ВО «ЧЕРКАЩАНИ» – саме та політсила, яка може зрушити їх з місця. При цьому вона запропонувала кожному з членів Ради обрати напрямок, яким він буде опікуватися, і внести свої пропозиції щодо першочергових завдань «Черкащан».

Водночас Світлана Василівна назвала низку питань, зокрема, у сфері охорони здоров'я, які будуть актуальними у 2020 році. Це, в першу чергу, реформування закладів охорони здоров’я та реалізація тієї ж програми "Доступні ліки", адже сьогодні їхня "доступність" досить сумнівна, особливо для жителів сіл. Це також питання культури (для прикладу, було озвучено ідею упорядкування шевченківських місць, розробки туристичних маршрутів, збереження історичної спадщини), розвитку освітньої сфери.

Члени ради також говорили про екологічні проблеми, зокрема, забруднення річок та їх зариблення. Запропонували активізувати роботу з об'єднаними територіальними громадами, зокрема, організувати вивчення досвіду найбільш успішних і перспективних ОТГ задля розвитку менш розвинених. Окремим напрямом запропоновано спланувати роботу з ініціативною молоддю та створити "школу молодого депутата".

Члени ради акцентували увагу на необхідності ефективної роботи з учасниками бойових дій та надання їм допомоги у вирішенні конкретних питань, зокрема, таких, як отримання земельних ділянок.

Порушені членами ради питання пообіцяли пропонувати до розгляду партії, а надалі – і на сесії обласної ради.

На засіданні ради також визначилися із заступницею голови Громадської ради. Нею стала викладачка ЧНУ ім.Богдана Хмельницького Тетяна Симоненко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору