“На велосипеді — дешевше”: як їздять міжобласні автобуси з Черкас за новими правилами (ФОТОРЕПОРТАЖ)

28 жовтня 2021, 19:50

Фото "Про все"

В Україні від 21 жовтня змінилися правила міжобласного перевезення — відтепер усі пасажири повинні мати при собі не лише документи, а й сертифікати про вакцинацію.

Раніше журналісти "Про все" перевіряли, як працює черкаська залізниця. Тепер влаштували перевірку автовокзалам міста, з яких черкащани можуть поїхати в сусідні регіони.

Водій маршруту "Черкаси — Київ" Володимир розповідає, що робота після нововведень від 21 жовтня фактично не змінилася — єдина відмінність у тому, що тепер частіше зустрічається з правоохоронцями на дорозі.

Фото "Про все"

- Кілька днів поліція зупиняла автобуси, які їхали в Київ або з Києва в Черкаси. Могли ще на дамбі зупинить, а в Києві взагалі кілька разів — коли виїжджали з вокзалу і на межі областей. То заходили в автобус, перевіряли всіх — у кого папірці, а в кого в телефоні ті сертифікати, — пригадує Володимир.

Траплялися випадки, коли у пасажирів не було з собою сертифіката, але правоохоронці часто входили в ситуацію — робили попередження, автобус пропускали.

- Лише два рази за весь тиждень вивели кількох людей. Один хлопець — він щось відповів поліцейському, той його попередив, що може вивести з автобуса. Хлопець все одно щось сказав і таки його вивели. Нам сказали їхати далі. А гроші він ще не встиг тоді заплатити, це було на виїзді з автовокзалу, — розповідає водій.

Фото "Про все"

Автобуси з Києва на Черкаси й з Черкас в столицю курсують кілька разів на день — перший рейс о сьомій ранку, останній — о восьмій вечора. Раніше, до карантинних обмежень, найбільше збиралося пасажирів у п'ятницю та неділю. Проте тепер, після введення нових правил, їх стало менше.

Фото "Про все"

- Буває, що автобуси їдуть не повні — лишається кілька місць, бо геть ніхто не приходить. Колись було таке, що рейс скасували, бо було всього 2 чи 3 пасажири на весь салон. То це ж бензин вийде дорожче, ніж вони заплатять, — пояснює ту ситуацію Володимир, водій міжобласного автобуса.

Про карантинні вимоги пасажирів у касі повідомляють — касир розповідає, що перед тим, як продати квиток, цікавиться наявністю сертифікатів. Якщо немає — уточнює, чи є в пасажирів ПЛР-тести.

- Таких ситуацій, щоб продали квиток, а потім до нас приходили скандалити й повертати його, не було. Всі про все знають, розуміють. Тому з цим у нас спокійно. Хто приходить на автовокзал — той в масці, квитки купують також у масці, — каже касирка.

Окрім касира, на території станції висять видруковані на А4 правила міжобласних перевезень. На них чітко вказано, що потрібно з собою мати, аби стовідсотково доїхати до пункту кінцевого призначення.

Натомість на території центрального автовокзалу попереджень про карантин та обов'язковість носіння масок немає. Диспетчер розповідає, що зазвичай людей їде небагато і всі без попереджень дотримуються карантинних правил.

Фото "Про все"

Більшість пасажирів, які приходять на цей автовокзал, їдуть внутрішньообласними рейсами. На питання, чи вакцинуються, якщо введуть "червону" зону, однаково не відповідають.

- Я вже вакцинований, у мене сертифікат "зелений", бо зробив два щеплення. Але якби не було, а щеплення обов'язкове, щоб доїхати до Звенигородки — зробив би. Мені колись робили ПЛР-тест, не сподобалося. Тому краще вколоти вакцину й забутися, — зізнається житель Звенигородки й студент ЧДТУ Сергій Мариненко.

Фото "Про все"

Натомість Любов Миколаївна, яка чекала автобусу до Канева, каже, що не робитиме ні ПЛР-тестування, ні щеплення від коронавірусної інфекції.

- Як до внуків їздила у Київ, то змусили зробити ПЛР-тест, щоб доїхати. І за нього я платила 350 гривень. Це при тому, що квиток обійшовся у 280. Дешевше на велосипед сісти й самій докрутить до Києва! Тому я сказала, що ні — більше не поїду до дітей, нехай самі приїжджають. У сина свій автомобіль, вони щеплені — нехай їдуть, а я такі гроші витрачати не буду більше. І колоти нічого не хочу — невідомо, що в тій ампулі, — каже жителька Канева.

Нагадаємо, днями МОЗ ухвалило постанову № 1096, відповідно до якої відповідальність за документи про щеплення або негативний тест на COVID-19 під час поїздок між регіонами покладається на пасажирів. Стосуються правила регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 КпАП — штраф від 17 000 до 34 000 гривень.

Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору