В Україні розпочинається рекрутингова кампанія добровольців "Гвардія наступу". Вона спрямована на те, щоб посилити ЗСУ новими підрозділами. Формуватимуть такі штурмові бригади й на Черкащині.
Як розповів очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець, "кістяком" нових штурмових бригад будуть перш за все офіцери, які вже брали участь в бойових діях. Поповнюватися такі бригади надалі будуть добровольцями.
Для того, щоб долучитися до бригади, охочі мають прийти до ЦНАПу.
- Людина вже сама обирає, до якої бригади долучитися: "Лють" Національної поліції, "Сталевий кордон" Державної прикордонної служби або інших підрозділів. Відповідні консультації надаватимуться на місці, - розповів Табурець.
Також він наголосив на тому, що рекрутингова кампанія - не є продовженням мобілізації.
- Це не мобілізаційні процеси, а абсолютно контрактна форма добровольчого позову громадянина України, який дійсно вмотивований для виконання певних завдань. Мобілізація планово проходить з огляду на необхідність комплектування наших ЗСУ відповідними спеціальностями. А ця кампанія передбачає саме вмотивованих добровольців, - зазначає очільник ОВА.
Дорбровольці, як контрактники, будуть отримувати всі відповідні види забезпечення.
Також підрозділи будуть проходити підготовку декілька місяців і бойове злагодження. Після чого їх буде відповідно оснащено й вони поповнять ряди Сил оборони, де це потрібно.
- У нас завдань дуже багато, території потрібно звільняти. 2023 рік у будь-якому випадку має бути роком перемоги, - додав Ігор Табурець.
Начальник Нацполіції в Черкаській області Вячеслав Гурін зазначив, що об'єднана штурмова бригада "Лють" складається з двох штурмових полків батальйону особливого призначення роти спеціальних операцій та в її складі є артилерійський полк. В арсеналі бригади є бронетехніка, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння.
- Бригада поліції може бути цікава саме особам, які мріють про кар'єру в поліції, але мають певні військові спеціальності. Завдання перед штурмовою бригадою "Лють" стоять аналогічні з бригадами Нацгвардії, прикордонної служби та Збройних сил. Це відсіч та стримування збройної агресії, проведення штурмових дій, знешкодження диверсійних груп, розвідка та, звичайно, знищення противника. Після звільнення всіх окупованих територій та виходу та міжнародно визнані кордони, бригада буде виконувати більш поліцейські функції, такі як фільтрація, "зачистки", виявлення колаборантів тощо, - розповів Вячеслав Гурін.
Перший заступник начальника Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України Олександр Подолян додав, що саме вмотивовані люди, які добровільно прийшли на службу, показують найвищу ефективність та найяскравіші перемоги.
- У нас є досвід, що багато людей мають бажання прийти на службу, в тому числі й до нашого відомства. Раніше це питання вирішувалося зазвичай через військовий комісаріат, а зараз з'явилася можливість спрощеної процедури через ЦНАПи. Тому чекаємо всіх охочих, - сказав Подолян.
Щоб долучитися можна зайти на storm.mvs.gov.ua або ж до визначених ЦНАПів:
- Черкаси: вул. Благовісна, 170
- Сміла: вул. Незалежності, 37
- Умань: вул. Чорновола, 32/6
- Жашків: вул. Захисників України, 17
- Звенигородка: вул. Івана Сошенка, 47.
- Золотоноша: вул. Незалежності, 40.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram