Громадська рада вимагає формувати виконком міськради прозоро

26 червня 2014, 15:26

25 червня з'явились проекти перших рішень нової міської ради Черкас.

Про це йдеться на сайті Громадської ради Черкас.

 “На веб-сайті новообраної Черкаської міської ради опубліковані проекти перших кадрових рішень. Зокрема, йдеться про обрання секретаря міськради (ним пропонується зробити представника партії «Удар» Юрія Гончарова) та формування нового виконкому. Останній запропонований у наступному складі: міський головаС.Одарич, секретар міськрадиЮ.Гончаров, перший заступник міського голови В.Сопіт, а також три заступники: М.Кудрявцев,О.Ільченко та О.Риджанич, - прокоментував Голова правління “Громадської Ради Черкас” Іван Сухарькова.

Хотілося б зазначити, що утворювати робочі органи міській ради, безумовно, потрібно якнайшвидше – від цього залежить життя міста. Але цей процес має бути прозорим та зрозумілим. Зараз депутатам надіслали проекти рішень з уже прописаними прізвищами людей на керівних посадах. Однак, нам не надали жодної інформації: хто ці люди, яка їх біографія, який професійний досвід вони мають. Якщо, скажімо, прізвище Кудрявцева добре відоме для черкащан, то В.Сопіт, голова міської організації ВО “Солідарність”, поки що не є такою публічною фігурою.

На основі чого депутати мають робити вибір та віддавати голос (а з цим – і приймати відповідальність) за невідомих для них людей? Тим більше, що ці посади вже вкотре розподіляються за квотним принципом між політичними силами. Тож наша партія «Рідне місто» чекає на більш повну інформацію про потенційних членів виконкому”.

Проекти рішень міськради:

Про утворення виконавчого комітету Черкаської міської ради

Про обрання секретаря Черкаської міської ради

Про затвердження тимчасового Регламенту роботи Черкаської міської ради

Про постійні комісії Черкаської міської ради

Зокрема, депутати планують утворити 6 постійних комісій за такою функціональною спрямованістю:

  • З питань земельних відносин, архітектури, містобудування, реклами та комунальної власності.
  • З питань охорони здоров“я, материнства, дитинства, сім“ї, соціального захисту, освіти, науки, культури, фізкультури та спорту.
  • З питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики, регламенту, інформації, законності та правопорядку.
  • З питань стратегічного розвитку, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій, тарифів та регуляторної політики.
  • З питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв“язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища.
  • З питань контролю та аудиту.

До речі, кандидатур голів комісій у проектах немає, на відміну від потенційних членів виконкому.

Крім того, міська рада планує внести зміни до положення про місцеві податки – відповідно до закону “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” оподатковуватись має не житлова, а загальна площа нерухомості.

Також серед проектів рішень міськради – підтримка участі КП Черкасиводоканал у проекті Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Розвиток міської інфраструктури – 2» . Ініціатива передбачає залучення субкредиту у розмірі 12,34 млн. доларів для реконструкції мереж водовідведення, впровадження автоматизованої системи управління та будівництва очисних споруд промивних вод на Дніпровській водоочисній станції.

Ще одне можливе рішення нової міськради стосується надання щомісячної грошової допомоги для оплати оренди житла біженців зі Сходу та Криму .

Поділитись

Коментарі

Вгору