Головний медик Черкас розповів, як правильно лікувати грип та застуду

13 грудня 2016, 09:34

752325

Висока температура, слабкість, ломота у суглобах і втрата апетиту – такі перші симптоми грипу називає директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник, пише Інфоміст.

– Бажано уникати великої скупченості людей. Чим із більшою кількістю людей ти спілкуєшся, тим вища загроза захворіти, – каже Стадник. – Бажано дотримуватись режиму індивідуального дотримання тепла. Особливо жінкам потрібно абстрагуватися від необхідності завжди мати красивий і модний зовнішній вигляд, а одягатись тепло і зручно. Провокуючим моментом будь-якої хвороби є факт, коли організм потрапляє у стресову ситуацію. Наприклад, переохолодження.

Класичним препаратом, який подавлює розмноження вірусу, є "Таміфлю", каже медик.

– Інші препарати, які раніше доволі широко рекламувалися як такі, що регулюють імунну відповідь, неефективні. Їх потрібно приймати на початку осені, щоб стимулювати імунну відповідь через місяць-півтора, – твердить чиновник.

Не варто лікувати грип і антибіотиками.

– Вони жодного впливу на вірус не мають. Вони ефективні вже при лікуванні бактеріальних ускладнень. Згідно із загальноєвропейськими рекомендаціями, до температури 38 градусів не слід застосовувати жарознижувальні, протикашльові, відхаркувальні, судинозвужувальні краплі в ніс, тому що в цей період виробляються антитіла до грипу. Найкращий варіант – спокій, перебування у ліжку, а не на роботі, – продовжує Олег Стадник.

Не менш важливою у цей час є і достатня кількість рідини в організмі. Можна пити як звичайну мінеральну воду, так і морси, чай тощо.

– Класичним заходом від грипу є щеплення. Люди, які отримали щеплення, мають легкий перебіг хвороби, – сказав Стадник.

Водночас, за його словами, вакцин в місцевих аптеках майже немає. Вони з’являються за замовленням і швидко розкуповуються.

Олег Стадник запевнив, що міські медичні заклади готові надавати черкащанам допомогу від грипу та ГРВІ.

– Створений запас медикаментів, в інфекційній лікарні є 80 упаковок "Таміфлю", запаси масок, дезінфікуючих засобів, – запевнив директор медичного департаменту.

Коментарі

Вгору