Головний фінансист Черкас розповіла про наслідки відсутності міського бюджету

05 січня 2018, 11:14

Черкаси – єдиний обласний центр в Україні, який не має бюджету на 2018 рік. Про це сьогодні повідомила директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, пише "Інфоміст".

– Ми сьогодні не зробили останні уточнення 2017 році. Це ті кошти на пільги та субсидії, які з держави нам надходять, це і обсяг медичної субвенції. Маємо сьогодні вже рішення бюджетної комісії стосовно бюджету на 2018, але ми поза межами чинного законодавства. Ми в будь-якому разі порушили процедуру як уточнення міського бюджету на 2017 рік, так і прийняття бюджету 2018 року, – говорить Джуган.

Стаття 79 Бюджетного кодексу говорить про те, що виконавчий комітет має подати проект на розгляд ради і саме вона має затвердити бюджет до 25 грудня, що й зробили усі обласні центри, районні, та навіть ОТГ, які нещодавно утворилися.

– Ми поза межами закону, бо навіть не можемо жити за 1/12 (місяцні видатки), бо рішення по 1/12 має ухвалити виконавчий комітет, і воно має відповідати проекту рішення бюджету на 2018 рік, який поданий на розгляд виконавчого комітету, – розповіла головний фінансист міста.

Така ситуація свідчить про те, що місто не зможе розрахуватися по заробітній платі у січні із працівниками усіх бюджетних організацій, а це майже 15 тисяч працююцих. Також це спричинило ситуацію, коли комунальним підприємствам за виконані роботи не можливо поки віддати кошти.

– Не дай Боже, якась надзвичайна ситуація  станеться, то ми з вами не зможемо спрямувати ані копійки коштів з міського бюджету на вирішення, – констатує Наталія Джуган. – Міський голова говорив, що він бере на себе відповідальність. Тому ми на 2 січня підготували 1/12 і є в нас доручення бюджетної комісії затвердити його розпорядженням міського голови, щоб не допустити колапсу в місті.

Олена сказав:

Головне, що ВОНИ не відчують цих наслідків… А інакше прийшли б на сесію сьогодні не 12 депутатів, а всі. Ну байдуже їм до бюджету-2018. БАЙДУЖЕ! Тим паче, що з/п за сьогодні все одно отримають. Гнати усіх поганою мітлою.

Вгору