Генерал Каплій радить новому генпрокурору на 70% змінити особовий склад прокуратури

23 червня 2014, 10:38

Головним завданням Віталія Яреми, якого 19 червня Петро Порошенко призначив генеральним прокурором, буде проведення люстрації в особовому складі прокуратури.

Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив колишній очільник Черкаської обласної міліції генерал-майор Микола Каплій.

"Я його знаю особисто. Коли я очолював Черкаську обласну міліцію, він очолював Київську. Ми з ним, і ще кілька генералів завжди боролися з прокуратурою. Бо на сьогоднішній день прокуратура абсолютно не змінилася. Завжди, вибачте, чмирила міліцію, в своїх амбітних інтересах. А Ярема - професійна людина, яка дуже добре знає цю ситуацію і наведе лад", - наголосив він.

"Прокуратура не має права мати слідчі підрозділи, - вважає Каплій. - Якщо треба було успішно угробити справу, розслідувану міліцією чи СБУ, це завжди успішно робила прокуратура. Тому треба на 70% змінити особовий склад прокуратури. Багато зрадників, людей ні за що саджають у тюрму. Так далі не можна жити. Нібито йдемо у Європу, а насправді лишаємось в Азії з такою прокуратурою. З його прагненнями Ярема цілком може це реалізувати, якщо йому не заважатимуть. У нас в прокуратурі ніколи не було сторонньої людини. І через це прокуратура зажралася. Робили, що хотіли".

Говорячи про те, чому Порошенко вирішив змінити "свободівця" Олега Махніцького на посаді генпрокурора, Каплій зазначив:

"Не те, щоб він не вгодив президенту. Коли виступали у Раді Турчинов і Яценюк, вони казали, що вони - керівники-камікадзе. На певному рівні ці люди, включно із Махніцьким, свою роль вже виконали".

Нагадаємо, сьогодні президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради кандидатуру Віталія Ярема на посаду Генерального прокурора України.

Поділитись

Коментарі

Вгору