Гарантована ожеледиця: яка погода буде до кінця тижня на Черкащині

13 лютого 2019, 11:20

Гарантована ожеледиця: яка погода буде до кінця тижня на Черкащині

Зараз погоду Черкащини формує тилова (холодна) частин циклону, який відійшов за межі України. З північними вітрами до нас почало надходити більш прохолодне повітря, тому уже сьогодні вночі прогнозуємо 5-7º морозу, а вдень близько 0º. Оскільки атмосфера заспокоїлася, значних опадів не буде. 

Про це повідомив на своїй сторінці у "Фейсбук"  начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зниження температури перетворить «снігову кашу» на ковзанку, слизькими будуть дороги і тротуари.

До кінця тижня «погодних сюрпризів» не очікується. Утримається спокійна, більш сонячна, з нічними морозами та денними відлигами погода. Ожеледиця гарантована.

Циклон з Балкан черговий раз ускладнив погодні умови на Черкащині. За 12 та ніч 13 лютого випало 15-26 мм, або 79-137 % декадної норми дощу та мокрого снігу. Приріст снігового покриву 1-6 см, лише у Жашкові, Звенигородці та Каневі 10-16 см.

Нагадаємо, що у цьому році через сприяння погоди перезимівля культур проходила цілком задовільно. Це підтвердили результати відрощування гілок плодових, зразки яких взяли в кінці січня, загиблих бруньок не виявили. Проте на рекордний врожай яблук другий рік поспіль розраховувати не варто. Це пояснюється циклічністю плодоношення та великою ймовірністю заморозків весною в схожі роки.

Вгору