Делегація Асоціації французько-української дружби з французького міста Ламберсар відвідала Музей рушника Черкаського національного університету, інформує прес-служба університету.
Спершу французи прибули з візитом до Канева, який є побратимом міста Ламберсар. Ці партнерські зв’язки існують з 1997 року.
Щороку гості з європейських міст-партнерів приїздять до Канева на День Європи. Делегації беруть участь в офіційних церемоніях з нагоди річниці перепоховання Тараса Шевченка, європейські партнери долучаються до різноманітних культурних заходів та гуманітарних проектів.
Цьогоріч французька делегація традиційно прибула на Черкащину в кінці травня. Примітно, що у її складі був президент Асоціації Ламберсар- Канів-Україна Гі Шато. На Черкащині він уперше, хоч в Україні – частий гість, оскільки має дружину-українку.
У туристичний маршрут французів входив і Музей рушника національного університету імені Богдана Хмельницького. Французам розповіли історію рушника, який в українському побуті має велике значення, показали види рушників і предмети українського побуту, зібрані студентами. Українські традиції зацікавили гостей. Та найбільше їх вразило те, як широко у нас використовуються національні елементи у повсякденному сучасному житті.
- Ми бачимо елементи національної культури скрізь: і на вулицях, і в навчальних закладах, і в громадських місцях. У Франції таке побачиш лише в музеях. Спочатку я навіть думав, що це до нашого візиту готувалися. Але подорожуючи Черкащиною, переконався що народні традиції у вас шанують усі. І це чудово, - поділився своїми враженнями Гі Шато.
Гості з Франції з задоволенням зробили фото на пам’ять у музеї та біля університету. Додому поїхали не тільки з найкращими відчуттями та 2 спогадами про перебування на черкаській землі, але й придбали для українські сувеніри – вишиванки та рушник.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram