Фотографування бюлетенів, підвоз виборців і кандидати-консультанти: які порушення зафіксували на виборах у Черкасах

23 листопада 2020, 09:20

Попри низьку явку виборців, спостерігачі в Черкасах фіксували порушення на дільницях. Однак масових відкритих порушень і активних протиправних дій протягом дня голосування не фіксувалось.

Явка виборців на дільницях учора, 22-го листопада, виявилась приблизно на 10% меншою, ніж на виборах 25 жовтня. Однак вона цілком відповідає явці виборців у другому турі виборів міського голови Черкас у 2015 році (27,26%).

Виявлені правопорушення:

Виборна дільниця № 711073 у Черкаському національному університеті. Там спостерігачі зафіксували фотографування бюлетеню. Виборець втік із місця події. Поліція, яку викликали на ВД, відкрила кримінальне провадження і вже до вечора особу правопорушника встановили. Наразі правоохоронці з'ясовують всі обставини події.

На цій самій виборній дільниці і №711068у ЧНУ спостерігі Комітету виборців України зафіксували факти підвезення виборців до дільниць. Підвезення відбувалося індивідуальними автомобілями: водій залишається за кермом, виборець йде голосувати, потім повертається в машину.

За час спостереження таких візитів одних і тих самих автомобілів зафіксували до 10 випадків, що може свідчити про задіяння мереж "сіток" для підкупу виборців. Спостерігачі КВУ повідомили поліцію. Нині правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження, встановлюються власники автомобілів і допитуються свідки.

Фіксували правопорушеннях на виборній дільниці №711078. Там виборець намагався винести бюлетень із дільниці. Спостерігачі попередили порушення і завадили виборцю це зробити. Останній вкинув бюлетень в урну і втік. Затримати не вдалось.

ВД 711005. Спостерігачі звернули увагу на особу, з якою постійно консультується голова ДВК і який знаходився на вході в дільницю, спілкуючись із виборцями. Виявилося, що це колишній кандидат у депутати, який не має право бути присутнім на дільниці. На вимогу спостерігача його змусили залишити приміщення для голосування.

Також фіксувалися технічні порушення, які члени ДВК виправляли під час виборного процесу. Наприклад, на дільниці №711068 члени ДВК не опломбували малі скриньки, як того вимагає закон. На вимогу спостерігача КВУ це правопорушення виправили.

На ВД №711103була відсутня окрема кабінка для голосування осіб із ознаками ГРВі. Комісія прийняла рішення людей із температурою не пускати на дільницю і відправляти додому лікуватися. Якщо виборець наполягав на своєму праві, то йому давали можливість проголосувати, після чого ретельно обробляли цю кабінку антисептиком.

На дільниці №711103 за столами видачі бюлетенів знаходились члени комісії в масках із сердечком партії ВО "Батьківщина". Після зауваження спостерігача член ДВК змінив маску.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору