Фільм про холодноярських повстанців, які діяли на Черкащині, покажуть в Криму та на Донбасі

12 грудня 2014, 15:00

fil-m1

10 грудня всеукраїнська громадська організація «Не будь байдужим» презентувала в Києві короткометражний фільм за твором Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр», інформує Козацький край.

Виробництвом документальної стрічки займалася продакшн-студія «Диваки production». На сайті продакшна зазначається, що режисером фільму стала Галина Химич. Хронометраж – 30 хвилин. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Фільм «Холодний Яр» планують поширювати на дисках у школах насамперед у тих областях, де про події опору комуністичній владі «холодноярівської республіки» не чули – у Криму та на Донбасі.

«Ми звернулися до теми Холодного Яру, бо розробляємо білоплямні теми в історії України, які потребують роз’яснення, висвітлення. Чому саме Холодний Яр? Тому що ця тема дуже важлива, це справді героїчна сторінка в історії України, про яку мало хто знає. Якщо дорослі завдяки твору Василя Шкляра «Залишинець» знають дещо про події у Холодному Яру, то, на жаль, ця тема не набула розголосу серед дітей. Тобто, скажімо, нинішні десятикласники нічого не чули про Холодний Яр. Крім того, ця тема спростовує стереотипи стосовно боротьби проти комуністів суто на теренах Західної України», – зазначає директор ВГО «Не будь байдужим» Оксана Левкова.

За словами пані Левкової, фільм “Холодний Яр” поширюватимуть активісти та вчителі проукраїнського спрямування – їх контактів організація має чимало.

«Історія знає багато випадків підпільного поширення знань. Я вивчала, як працюють прикордонники у Криму – до кожного в рюкзак і в кишеню не лізуть. До кожного вчителя історії та літератури «зеленого чоловічка» не приставиш!» – зазначила в коментарі «Радіо Свобода»пані Левкова.

Крім того згодом фільм про українських повстанців, які діяли на території нинішніх Черкащини та Кіровоградщини  викладуть на YouTube, звідки його можна буде завантажувати.

Як повідомляє «Радіо Свобода», раніше ВГО «Не будь байдужим» записала і поширила серед старшокласників відеоуроки з історії України «Карпатська Україна», «Конотопська битва».

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що близько десятка кінотеатрів на сході України відмовляються від показу українського повнометражного фільму «Поводир» Олеся Саніна. За словами пана Саніна, кінотеатри відмовляються показувати «Поводиря» через побоювання інцидентів. «Але люди дуже просять, тож будемо вигадувати різні альтернативні способи показу – у школах, у військових частинах. Ми придумаємо мультимедійну можливість показати фільм не лише в кінотеатрах», – зазначає режисер.

Поринь у новорічну казку в перлині українських Карпат! Санаторії Східниці - відпочинок, лікування, умови проживання, ціни, прямі телефони! 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору