Фейкові кандидати та маніпуляції виборцем: на Черкащині розгорнулася брудна передвиборча кампанія

01 липня 2019, 14:02

У передвиборчих списках по 197-му округу зареєстрували двох кандидатів з іменем Владислав Голуб. Один із них – чинний народний депутат Владислав Володимирович Голуб, інший – Владислав Миколайович. Крім реєстрації «клона» чинного депутата, опоненти пішли далі – 25 червня на сайті ЦВК була оприлюднена програма зареєстрованого двійника, ідентична до програми реального кандидата в депутати Владислава Володимировича Голуба. Про це нардеп повідомив під час брифінгу.

- Якщо взяти програму мою і цього фейка, то можна побачити, що в нього 70% тексту скопійовано з моєї. Мене зареєстрували 13 червня й цього ж дня затвердили передвиборчу програму, натомість його програма затверджена й опублікована 25 червня. Структура тексту, назва, ідея – абсолютно тотожні. Вони «сплагіатили» не лише текст, а й структуру. Це, напевно, якийсь новий тренд брудних технологій на Черкащині: застосовувати плагіат. Тому я звертаюся до виборців бути уважними та обережними під час голосування. Дуже приємно те, що багато людей приходять у громадські приймальні, пишуть у Facebook, що готові зустріти цього фейкового кандидата, аби розповісти йому хто справжній. З одного боку, я радий що люди мають таку активну політичну позицію, а з іншого – насторожує, що так звані «нові обличчя» вдаються до таких технологій, – сказав нардеп.

Також Владислав Голуб порадив своєму двійнику Владиславу Голубу проводити зустрічі із людьми, аби послухати думку черкащан.

Також він розповів, що окрім фейкових кандидатів, Черкащиною активно «гуляють» маніпулятивні соціологічні опитування, де людям нав’язують неправдиву думку щодо певних кандидатів. Так, він особисто бачив таку анкетку, де він представлений кандидатом від партії «Європейська солідарність», що є цілковитою неправдою, адже він балотується в депутати. Як самовисуванець.

- До того ж наші волонтери виявили і такі соціологічні опитування, де є кандидати взагалі не зареєстровані по 197 округу. Люди, які проводять такі опитування ставлять запитання стосовно кандидата від партії «Слуга Народу» та обов’язково беруть персональні дані, зокрема телефони та адресу. Що є небезпечним для самих виборців. Також наразі активно розповсюджуються чутки про те, що я ніби взагалі не йду на вибори. Відповідаю: «Не дочекаєтеся!».

За словами Владислава Голуба, порушення під час проведення передвиборчої кампанії, є масштабними і різноплановими. Зокрема, вчора, під час відкриття стели «Я люблю Канів», на площу прийшли малолітні діти й проводили агітацію за кандидата в народні депутати Олександра Скічка.

- Я, звісно, не викликав поліції, хоч мав би, просто стало шкода дітей. Адже, використання дітей в агітації є заборонене. Щодо інших порушень, то на нашому 197 окрузі з’явилися нові борди з агітацією Людмили Русаліної без вихідних даних, що свідчить про те, що вони проплачені не за кошти фонду. Ми вже зафіксували багато порушень і зараз їх юридично оформлюємо, – сказав Владислав Володимирович.

Також нардеп зауважив, що за наявною інформацією, деякі опоненти готують до випуску «брудні матеріали» про нього. Натомість Владислав Голуб запевнив, що ні він, ні штаб не використовуватиме по відношенню до інших кандидатів подібних технологій.

- Мої опоненти не хочуть чесно конкурувати за мандат, замість боротьби ідей та стратегій, вони лише засипають округ «брудом» на що не шкодують ні сил, ні коштів. Що ж тоді очікувати виборцям, якщо вони таки доберуться до омріяних крісел?, - зазначив Голуб.

 

 

Коментарі

Вгору