Про лисеня, яке кілька тижнів лежить на трасі під палючим сонцем неподалік села Мошни, одеські волонтери дізналися в серпні минулого року. Дівчата не втрималися і поїхали рятувати тваринку. Як лисеня із Черкащини потрапило в Одесу, і що йому довелося пережити через людську байдужість ексклюзивно для "Про все" розповіла волонтерка Марія Субарова.
- Деякі люди приходили й фотографували поранену тварину, а допомагати ніхто не хотів. Пізніше хтось написав дописи у соцмережах і цим привернули увагу волонтерів. Туди поїхали наші дівчата Влада і Ксенія, забрали його з дороги відчистили від паразитів, адже тварина буквально гнила під палючим сонцем. Деякі паразити були навіть глибоко в кишечнику і це найнебезпечніше, адже зазвичай такі випадки закінчуються смертю, - розповіла волонтерка.
За словами Субарової, у ветлікарні лікарні обстежили лисеня і зробили йому щеплення від сказу. Рани тваринці обробляли сильним антибіотиком, адже в такому стані її не можна було навіть оперувати. До того ж у Фаєра, так волонтерки назвали пухнастика, були переламані три лапи, згнили деякі зв’язки і кістки. Хірурги пропонували ампутувати дві лапи, проте обійшлося.
- У лисеняти процес реабілітації проходив досить швидко, й після антибіотиків хірург зміг прооперувати дві лапки, потім було ще багато оперативних втручань на трьох кінцівках. Одного разу лисеня пережило клінічну смерть, і навіть після уколу адреналіну серце тваринки почало битися аж через дві хвилини, проте дихання не було, тому анестезіолог понад годину робила тварині штучну вентиляцію легень, - поділилася спогадами волонтерка.
Також дівчина зауважила, навіть хірург не міг повірити, що після такого тварина виживе, але Фаєр чіплявся за життя, як тільки міг. Хоч деякі зв’язки і кістки згнили, але лисеня все одно користується лапками, щоправда одну з них, на жаль, досі не може згинати в коліні. Водночас це не заважає йому повноцінно гратися і стрибати через дивани та високі бар’єри.
- Зараз лисеня дуже швидке і його нереально зловити, тому, коли виходимо на вулицю, тримаємо Фаєра на повідку. Він живе в будинку, адже через те, що у тварини не повністю заросла шубка, надворі йому буде холодно. Лисеня грається із котами, собаками й навіть моїм сином, - жартує волонтерка і додає, що годують Фаєра хорошим кормом, вітамінами тощо. Також він має багато іграшок. Волонтери постійно з ним граються і беруть на різноманітні акції, щоб показати людям, кого вони використовують, як хутро для свого одягу.
Директор Черкаського зоологічно парку Євген Ван розповів, що тримати дику тварину вдома - важко, адже вона хотітиме втекти, але й наволі у тварини мало шансів вижити.
- Оскільки Фаєр постійно жив із людьми, то він до них звик і не боїться. Ба більше, дикі хижі тварини не повинні близько підходити до осель людей. Якщо лисеня опиниться наволі, то є великий ризик, що натрапить на собак, або домовласників із рушницями. Якщо ж тварину постійно тримати у вольєрі, то є гарантія, що вона здичавіє, коли подорослішає і регуватиме на людей зовсім інакше, - прокоментував директор зоопарку.
Він зауважив, можливо, коли лисеня виросте, воно може дещо інакше реагувати на людей, домашніх тварин тощо.
- Якщо лисеня житиме в комфортних умовах, то й поводитиметься добре, але коли йому ненароком притиснуть хвіст дверима, чи випадково наступлять, то він може відреагувати досить різко, адже лисиця - це хижа тварина, - зауважив Євген Ван.
Також директор зоопарку додав, що не рекомендує тримати диких тварин удома, хоч вони й не примхливі у догляді.
Водночас лисеня не можна віддати до зоопарку, адже це не притулок для поранених хижих тварин. Річ у тім, за словами очільника черкаського зоопарку, мешканці експозицій повинні мати привабливий вигляд, щоб відвідувачам було приємно за ними спостерігати. Проте, якщо волонтери мають всі умови для тримання тварини вдома, то нічого в цьому поганого нема.
Для волонтерів, які врятували життя безпорадному лисеняті, Фаєр - особливий.
- Для його порятунку ми витратили дуже багато сил та коштів. Нам допомагали багато людей. Наші хірурги зробили неможливе, і ми вдячні їм за життя нашого пухнастика, - додала Марія Субарова.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram