Фахівці радять черкащанам закривати на ніч вікна

27 вересня 2017, 23:16

Facebook / Konstantin Protsenko

На їдкий запах у повітрі почали скаржитися черкасці. Ще з 23 вересня смог відчували у Південно-Західному районі, центрі міста, а також на Митниці. Фахівці ж заспокоюють: загрози для здоров’я від цього диму немає. Звідки могла взятися димова завіса, з'ясовував сайт vikka.ua.

"Страждаю від смогу і я. Навіть сьогодні весь день болить голова. Припускаю, що однією із причин може бути пожежа на торфовищі в Ірдині. Це надзвичайна ситуація для Черкащини. Я вважаю, цю проблему треба вирішувати комплексно і рішення може бути одне – відкрити шлюзи і пустити воду, аби вона підтопила торфовища", – зазначає екоактивістка Людмила Ткаченко.

Запах горілого дійшов до міста і в ніч на 27 вересня. Дехто з містян у соцмережах припускав: дим дійшов з пожежі на складі боєприпасів у Калинівці, що біля Вінниці. Звідти відстань до Черкас становить 320 кілометрів.

При цьому вітер у Черкасах цієї ночі, за даними синоптиків,  був східний та північно-східний. Тож невідомо, як дим із ірдинських торфовищ або із пожежі на Вінниччині, що розташовані у західній стороні, міг дійти до міста.

Дослідивши склад повітря, фахівці Гідрометцентру не знайшли серйозних причин для хвилювань.

"Перевищень ми не зафіксували. Єдине, що може бути якийсь дискомфорт в нічні та ранкові години. Але говорити про загрозу для життя немає підстав", – зауважує начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Назвати походження смогу тут не беруться.

"Ірдинь – це перша історія для Черкас. У Золотоніському районі в нічні та ранкові години наші метеоцентри також відмічають задимлення. Ми думаємо, що це все з Полтавської області. Там Оржиця теж горить", – додає Віталій Постригань.

Як знизити вплив смогу на організм, радить речник управління ДСНС області Костянтин Проценко.

"Краще не відкривати вікна на ніч та у ранкові години, бо саме у цей період найбільше відчувається запах. Якщо є можливість, краще провітрювати приміщення через кондиціонування. А там де є рух повітря, краще вивішувати вологі рушники для зволоження", – зазначає Костянтин Проценко.

Віз звертається до черкащан із проханням менше спалювали сміття, листя та суху траву, адже це один із факторів, який сприяє накопиченню шкідливих речовину у нижніх шарах атмосфери.

Коментарі

Vovan сказав:

А ни чё что в Чернобаях мусорка горит? Ирдынские болота, виницкие склады…

Вгору