“Енергоатом” розглядає можливість відновлення проєкту Чигиринської АЕС

22 вересня 2022, 14:53

Майданчик, що розташований на території Чигиринської міської територіальної громади, розглядають, як один із найперспективніших для будівництва нової атомної електростанції в Україні.

З цього приводу у Чигиринській міській раді відбулася робоча зустріч із представником "Енергоатому" Сергієм Косенко.

"Енергоатом" розглядає можливість відновлення проєкту Чигиринської АЕС. Останніми роками майданчик в Чигирині знову почали розглядати як місце для можливої АЕС, оскільки він має вигідне розташування та хороший доступ до водних ресурсів і електромереж. Це дуже довготривалий проєкт.

- Розроблена концепція будівництва атомної електростанції у 70-х роках є застарілою. Сучасний проєкт - це проєкт нових технологій та нових можливостей не лише Чигиринської громади, а й усієї області і України в цілому. Це енергонезалежність нашої країни від країни-агресора та, безпосередньо, економічний розвиток Чигиринської міської територіальної громади, - повідомляють у пресслужбі Чигиринської міської територіальної громади. - За саме будівництво на робочій зустрічі, що відбулася із представником «Енергоатому» говорити було ще занадто рано. Йшлося про надання дозволу на виконання геодезичних робіт майданчику, який можуть розглядати під будівництво АЕС.

Обидві сторони зустрічі обговорили деталі, які можуть виникати на початковому етапі перемовин.

Нагадаємо, що на території на схід від Чигирина, неподалік Кременчуцького водосховища, у 1970-х роках мали побудувати атомну електростанцію та містечко енергетиків на 20 тисяч населення.

Крапку в будівництві Чигиринської АЕС того часу поставив Чорнобиль, який вибухнув 26 квітня 1986 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору