Екологи закликають черкащан врятувати першоцвіти

28 лютого 2015, 20:14

untitled

Підсніжники, сон-трава, крокуси… Ці казкові, тендітні квіти чарують своєю красою. Але, тільки-но прокльовується стеблинка підсніжника з-під землі, підприємливі браконьєри біжать зірвати червонокнижну квітку та заробити на знищенні природи гроші – стверджують черкаські екологи.  Про це повідомляє "ГромЧе".

Щороку першоцвітів з’являється все менше. У той же час, Закони України „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”, та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення зривання, а тим більше продаж реліктових першоцвітів карає порушників штрафами. Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. Крім штрафу за кожен екземпляр рослин, залежно від категорії, передбачається розмір компенсації від 9 до 15 грн.

Перелік першоцвітів, які є під захистом держави: підсніжник білосніжний (Galanthus nivalis Z.), сон чорніючий (Pulsatilla nigricans Storck.), цибуля ведмежа (Allium ursinum), шафран сітчастий (Crocus reticulates Stev. ex Adam) та рослини, що підлягають охороні на території Черкаської області: анемона лісова (Апеmоne sylvestris L.), горицвіт весняний (Adonis vernalis L), первоцвіт весняний (Primula veris L.), проліска сибірська (Scilla sibirica Haw.), ряст Маршала (Corydalis marschalliana Rers.), ряст порожнистий (Corydalis сava (L.) Schweigg. Et Koerte).

Черкаські екологи пропонують боротися з браконьєрством двома способами:

1) Якщо бачите продавців, які пропонують першоцвіти, терміново телефонуйте до екологічної інспекції! Робіть це так, щоб продавець не дізнався та не втік.
Державна екологічна інспекція у Черкаській області
в. о. Начальника Поліщук Сергій Анатолійович
18008, м. Черкаси, вул. Вернигори,17
електронна адреса : cherk@dei.gov.ua
т/ф. (0472) 63–09–87

2) Дієвою є й пропаганда не купувати квіти!
Покажіть для початку це на власному прикладі. На жаль в Черкасах міліція не помічає, як в центрі міста продають підсніжники, проліски, сон-траву. Не купуйте, розповідайте знайомим, щоб не купували, бо інакше ці квіти зрештою залишаться лише на світлинах.

Коментарі

Вгору