Дивовижну виставку “Від Лялі до Кралі” презентували у Черкасах (фото)

12 грудня 2019, 15:32

фото з фб проєкту

Презентація проєкту "Від Лялі до Кралі" відбулася 11 грудня в Галереї народного мистецтва. До цього часу експозиція автентичних головних уборів побувала в інших містах України.

Загалом проєкт мав на меті мотивувати до дослідження, відродження та популяризації традицій техніки створення реплік вінків у традиціях Черкаського регіону та загалом усієї України. Цікаво, що на основі готової експозиції випустили календар та фотокартини авторства креативної фотохудожниці Альони Король. Флористичну складову та декорування взяли на себе Юлія Кар та студія квітів "LavandE".

Учасники пояснюють унікальність проєкту тим, що й вінки є самі по собі унікальними. Адже деякі з них дотичні до народних традицій не лише певного регіону, а навіть конкретного села чи міста. Саме тому створені репліки головних уборів дають друге життя українській традиції.

фото з фб проєкту

Як зазначили творці „Від Лялі до Кралі“, одягу в етностилі сьогодні багато. А от вишуканих аксесуарів до нього знайти важко. Зокрема, й віночків. Зазвичай, панянки купують та, на жаль, вдягають якісь китайські підробки.

— Це перший такий проєкт на Черкащині, — підкреслила голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. — Мене дуже довгий час дратувало, що діткам на голову одягають ті штучні квіти, які продаються на базарі і мають зовсім інше використання. Тепер ми вже бачимо, що можна зробити своїми силами. Сватання і весілля без віночка відбутися не можуть. Тому це дуже актуально на сьогодні.

фото з фб проєкту

Учасниці проєкту запевняють, що не зупиняться на досягнутому і будуть працювати й надалі над новими своїми шедеврами. Зокрема, мають намір розширити регіональну палітру, зацікавились вінками традиції Східного Поділля та Покуття.

Проєкт "Від Лялі до Кралі" реалізувала громадська організація „Спілка сучасного мистецтва та народного промислу „Творчий Коловрат“, творча група й педагог „Багатопрофільного молодіжного центру“ Галина Тимошенко також вихованці студії декоративно-прикладного мистецтва „Сходинки“.

фото з фб проєкту

Цей проєкт також підтримали майстри Черкаського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Зокрема, доповненням до авторських головних прикрас стали вишиванки заслуженої майстрині народної творчості України Ольги Мартинової. А завдяки фондовим зібранням Черкаського обласного краєзнавчого музею та Національного центру народної культури „Музею Івана Гончара“ колекція проєкту набула достовірності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору