Дитячим харчуванням на Звенигородщині займається… будівельна компанія

10 листопада 2014, 10:43

98

Канули безслідно у лету часи, коли у районах, постраждалих від аварії на ЧАЕС, самі вирішували, хто харчуватиме учнів тамтешніх шкіл. За проведення тендерів на гаряче харчування замість місцевих органів влади взялося Міністерство соціальної політики України, в результаті чого харчувальниками дітей ставали маловідомі фірми, що їх у ряді випадків треба було подалі гнати від шкільних харчоблоків. Кілька років тому організатором дитячого харчування на Звенигородщині та в сусідніх районах стала чи то київська, чи то дніпропетровська будівельна організація, інформує Черкаський край.

Такий підхід практикується й сьогодні. Так, у квітні нинішнього року Мінсоцполітики уклало угоду на харчування учнів у 17 загальноосвітніх закладах Звенигородського району на суму 3506824 гривні з ТОВ «Візит» із міста Узин Київської області як з переможцем тендеру. Згідно з умовами угоди, товариство мало годувати дітей з 1 травня, проте до завершення навчального року так і не спромоглося накрити столи в шкільних їдальнях.

З цього приводу Звенигородська районна рада неодноразово зверталася до Міністерства соціальної політики, Генпрокуратури і навіть Президента України. Як результат, нинішнього навчального року школярів забезпечили обідами. Проте, як свідчать дані кількох перевірок, харчування в школах Звенигородки далеке від ідеального. Меню незбалансоване, не вистачає фруктів та овочів, а замість натурального м’яса в харчовий раціон входять ковбасні вироби, пельмені. Мало й молочних продуктів, у шкільні їдальні їх завозять із Полтави, тоді як у Звенигородці є власне молокопереробне підприємство. Можна лише уявити, які кошти йдуть при цьому на транспортні затрати! І це притому, що питання цінової політики залишається відкритим, внаслідок чого дітей, за словами кухарів у міській школі імені Тараса Шевченка, годують «на­осліп». Адже не знаючи цін на ті чи інші продукти, які надходять від постачальника, вони не можуть водночас знати, чи «впишуться» у виділений державою ліміт коштів. Тим більше, що проти попереднього навчального року він помітно зменшився. Та добродіїв з ТОВ «Візит» це, вочевидь, мало турбує. Як і затримки з виплатою заробітної плати працівникам шкільних їдалень.

— Така ситуація ще раз свідчить про те, що забезпечувати харчування учнів у школах району мають місцеві організації чи підприємці, — впевнений голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер. — Тоді й контролювати якість харчування було б набагато легше…

Саме цього добивається з перших днів перебування на посаді голови Володимир Петрович спільно з депутатським корпусом райради, звертаючись до столичних інстанцій.

Та поки що відгукнулася лише Державна фінансова інспекція. «За результатами перевірки, — йдеться у її повідомленні, — виявлено низку фінансових порушень законодавства. Зокрема встановлено, що документація конкурсних торгів не відповідає стандартній документації конкурсних торгів для процедури закупівлі — відкриті торги, затвердженій наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 р. №919, містить вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, що є порушенням статті 22 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Та це ще не все. Виявилося, що у ТОВ «Візит» немає дозвільних документів для здійснення господарської діяльності щодо забезпечення харчуванням за контрактом, чим порушено вимоги низки законів України. Отож, як повідомляє Державна фінансова інспекція, вона звернулася до Генеральної прокуратури України щодо ініціювання позову до суду про визнання зазначеного договору недійсним.

І наостанок: «Перевіркою виконання умов договорів установлено, що ТОВ «Візит» у травні 2014 року фактично не надано послуг з харчування дітей у 11-ти навчальних закладах Черкаської області на загальну суму 41,3 тис. грн., зобов’язання за якими Мінсоцполітики зареєстровано в Державній казначейській службі України в повному обсязі, чим завдано збитків (шкоду) на вказану суму».

Отож слово тепер за Генеральною прокуратурою та низкою відповідних органів, до яких надходили звернення зі Звенигородщини. Й цілком можливо, що спільними зусиллями до харчоблоків шкіл, розташованих у зоні посиленого радіологічного контролю, не буде більше допущено бажаючих заробити на «чорнобильських» калоріях.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору